InterRail Yapacakların Yanına Alması Gerekenler

Interrail

InterRail özellikle üniversite öğrencilerinin ilk büyük macerası olabilir. Hem kısıtlı öğrenci bütçenizin dostu hem de Avrupa’yı gezme hayallerinizin gerçeğe dönüştüğü serüven olarak interrail için kolları sıvadınız ancak yanına almanız gerekenler konusunda tereddütleriniz varsa bu yazı tam size göre!  InterRail çantası hazırlamak InterRail için en can alıcı noktalardan. Bu çantada neler olmalı, InterRail boyunca hayatınızı kurtaracak eşyalar neler gibi sorular için bu yazımızdan faydalanmanızı umuyoruz. İşte, çiçeği burnunda InterRail’cıların çantalarında mutlaka bulunması gerekenler:

Çantanızda Olması Gerekenler

Interrail Asma Kilit

Asma Kilit

Kaldığınız hostel tarzı yerlerde eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz kişisel dolaplar olacaktır. Dışarı çıktığınızda aklınızın dolapta kalmaması için yanınızda bir asma kilit mutlaka götürün. Böylece dilediğiniz zaman dolabınızı kilitleyebilir ve eşyalarınızı güvenle saklayabilirsiniz.

Interrail Powerbank

Taşınabilir Şarj Cihazı

Yeni bir ülke görüyorsunuz ve bolca fotoğraf çekmek, bunları sevdiklerinizle paylaşmak istiyorsunuz… O zaman bu konuda en büyük ihtiyacınız şarj aletleri olacak. Taşınabilir şarj cihazları sayesinde daima iletişimde ve bağlantıda kalabilirsiniz. Hala taşınabilir şarj cihazı edinmediyseniz buradan tüm modellere göz atabilirsiniz.

Interrail Bel Çantası

Mini Bir Sırt ya da Bel Çantası

Dışarı çıkarken o koca sırt çantanızı her an yanınızda taşıyabilmeniz mümkün değil elbette. Bu yüzden yanınızda cüzdan, telefon, şarj cihazı, kimlik ve fotoğraf makinenizi taşıyabileceğiniz mini bir sırt ya da bel çantası edinmenizi öneririz. Bel çantası güvenlik açısından da daha uygun olacaktır.

Interrail Giyim

Kıyafet & Ayakkabı

Yalnızca InterRail değil herhangi bir tatile giderken bile olmazsa olmazdır kıyafet ve ayakkabı götürmek. Ancak InterRail için kıyafet ve ayakkabı konusunda biraz cimri davranmalısınız. Maksimum 2 çift ayakkabı ve kalacağınız gün kadar kıyafet yerine bir kıyafeti birkaç kez giyme fikrini değerlendirmelisiniz. Böylece kendinize fazladan yük etmemiş olursunuz. Hele bir de gördüğünüz ülkelerden satın alacaklarınızı da düşünürsek bu çok mantıklı bir fikir…

Interrail Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel Bakım Ürünleri

Yine kişisel bakım ürünlerinizde de biraz cimri davranmak ve seçtiklerinizde de en küçük boyları tercih etmeniz gerek. Diş fırçası ve macunu, deodorant, tarak, dudak nemlendirici, küçük bir ayna, kolonya, ped ve türevleri, ufak boy şampuan ve duş jeli gibi ürünler olmazsa olmaz kişisel bakım ürünlerinden.

Interrail Yastık Kılıfı

Hijyene Önem Verenlere…

Kalacağınız yeri önceden iyice araştırsanız bile bazı küçük süprizlerle karşılabilirsiniz. Eğer hijyen sizin için önemliyse ve çok üşüyorsanız yanınızda yastık kılıfı ve ince polar bir battaniye bulundurmanız, sizin için kurtarıcı olacaktır.

Interrail Vitaminler

Ağrı Kesici İlaçlar, Vitaminler ve İlk Yardım Ürünleri

Yine tedbiri elden bırakmamak adına tüm bu ürünleri küçük bir makyaj çantasında toplayarak, sırt çantanıza atmakta fayda var. Ağrı kesici, ateş düşürücü, takviye vitamin, yara bandı ve küçük bir makas ihtiyaç duyabileceğiniz ürünler olabilir.

Interrail Şemsiye

Şemsiye veya Yağmurluk

Umarız InterRail sırasında yağmur ve çamurla baş etmek zorunda kalmazsınız ama ne olur ne olmaz. Dolayısıyla katlanabilir bir şemsiye veya yağmurluk edinmenizde fayda var. InterRail’inizi hasta olarak geçirmek istemezsiniz, öyle değil mi?

Evraklar & Son Kontroller

Interrail Pasaport

Pasaport, Pasaport Fotokopisi, Pasaport Fotoğrafları

Pasaport, fotokopisi ve fotoğrafınız mutlaka yanınızda olmalı. Elbette pasaportunuza gözünüz gibi bakarsınız ancak dedik ya ne olur ne olmaz diye. Olası kaybolma durumunda pasaport fotokopiniz ve pasaporttaki fotoğraflarınız işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

Interrrail Uygulamalar

Hayat Kurtarıcı Uygulamalar

InterRail öncesi indireceğiniz birkaç uygulama, gittiğiniz yerde hayat kurtarıcı olabilir. Bunlardan bazıları; Railplanner, Triposo ve CityMaps2Go. Railplanner tren saatlerini kontrol edebilmeniz, Triposo ve CityMaps2Go ise internetiniz olmasa bile konumunuzu belirlediği için kullanabileceğiniz uygulamalar.

Interrrail Para Bilet

InterRail Bileti & Elbette Para

InterRail’deki en önemli iki unsur elbette para ve InterRail biletiniz. Siz de bunların olmazsa olmaz olduğunu biliyorsunuz kuşkusuz ancak evden çıkmadan önce son kez bunları kontrol etmenizde fayda var. Ayrıca yine kaybolma durumuna karşı fotokopisini yanında bulundurmanız hayat kurtarıcı olacaktır.

Interrrail Not Defteri

Küçük Bir Not Defteri

Hem yaşadığınız küçük maceraları kaydetmek, hem önemli adres ve telefon numaralarını not etmek hem de evraklarınızı içinde saklamak için küçük bir not defteri bulundurmanız nacizane önerimiz. Ayrıca belki boş vakitlerinizde bir şeyler karalamak isterseniz, kim bilir?

Interrrail Abur Cubur

Tatlı & Tuzlu Atıştırmalıklar

Uçakta seyahat ederken ve ilk günler adaptasyon sorunu yaşarken midenizin kurtarıcısı olabilir bu atıştırmalıklar. Hem tatlı hem de tuzlu çeşitleri çantanızda bulundurmanızda fayda var. Zira aç kalmak istemezsiniz, öyle değil mi?

InterRail ile yolunuz Atina’ya düştü ancak burada neler yapabileceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa yazımıza buyurun!

Önceki YazıSonraki Yazı