Tatil Yapamayanlar İçin Günübirlik Gidilecek 8 Yer

Günübirlik Gidilecek Yerler

Yoğun şehir hayatından ve tatil yapamamaktan bunaldıysanız, kendinize biraz nefes alacak zaman ayırmak istiyorsanız, kendinizi doğanın kollarına bırakabilir ve ruhunuzu eşsiz manzaralar eşliğinde dinlendirebilirsiniz. Uzun tatil yapmaya zamanınız yoksa, İstanbul’a yakın yerlere hafta sonu kaçamakları ya da günübirlik turlar düzenleyerek kendinizi yenileyebilir, uzun zamandır ihmal ettiğiniz ailenizle veya arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebilirsiniz.

1. Polonezköy

Polonezköy           Kaynak: polonezkoy.biz

Apartmanlar arasında sıkışıp kalanlar, bahçesi yok diye üzülenler, İstanbul’a yalnızca 32 km uzaklıkta olan Polonezköy’e mutlaka gitmeli. Hafta sonu kahvaltısını yemyeşil manzara ve kuş sesleri eşliğinde yapmak isteyenler için ideal bir yer.

2. Pınarlı Köyü

Pınarlı Köyü          Kaynak: canlihaber.com

Buz gibi bir suda yüzmek, yeşilin en güzel tonunu içinizde hissetmek için yolunuzu, İstanbul’a 97 km uzaklıkta olan Pınarlı köyüne çevirebilirsiniz. Kamp yapmayı seviyorsanız, gerekli olan outdoor malzemelerinizi temin ederek arkadaşlarınızla veya ailenizle burada kamp yapabilirsiniz.

3. Maşukiye

Maşukiye           Kaynak: yaylaalabalikmasukiye.com

Doğayı ve suyu seviyorsanız, Maşukiye tam size göre. Tamamen suyun üzerine kurulmuş olan Maşukiye’de yerleşim suyun dibinde başlıyor. Restoranlar ve oteller suyun kenarında olduğu için tüm gün boyunca su sesi ile adeta aşk yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

4. Kıyıköy

Kıyıköy           Kaynak: gezginzebra.com

Şehirden uzaklaşıp bir balıkçı köyünde kamp yapmaya ne dersiniz? İstanbul’dan 165 km uzaklıkta olan Kıyıköy, Pabuç ve Kazan ırmakları arasında yüksek bir tepeye kurulmuş. Denize girmek ve ormanları keşfetmek isteyen kişilerin mutlaka buraya uğraması gerekiyor. Yöresel yemekleri sevenler, bölgenin yemeklerinden mutlaka tatmalı.

5. Ağva

Ağva

Cenneti dünyada yaşamak isteyenler, İstanbul’dan 98 km uzaklıktan olan Ağva’da hem denize girebilir hem de muhteşem manzarasının tadını doyasıya çıkarabilir. Yeşilin hakim olduğu bölgenin ahşap yapılanması adeta bir tablo gibi görünüyor. Huzur dolu ve sakin bir kaçamak yaparak ruhunu dinlendirmek isteyenler buraya…

6. Rumeli Feneri Köyü

Rum Balıkçı Köyü          Kaynak: istanbulajansi.com

Yeni yerler keşfetmek isteyenler, İstanbul’a 55 km uzaklıkta olan Rum balıkçı köyüne gidebilir. Burada suyun klor seviyesi sıfırdır, köyden ayrılırken yanınıza su almayı unutmayın.

7. Kemerburgaz

Kemerburgaz           Kaynak: uludagsozluk.com

Şehre 25 km uzaklıkta olan Kemerburgaz, doğallığı ve tarihi yapısı ile sizi kucaklamaya hazır. Kaynak suların çıktığı ve turşunun meşhur olduğu bölgede zaman geçirerek kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz.

8. Riva

Riva           Kaynak: neredekal.com

Kalabalıktan uzaklaşmak ve kendisiyle baş başa kalmak isteyenlerin kolayca ulaşabileceği Riva, yeşili ve denizi ile doğa sevenleri adeta büyülüyor. Kamp yapmayı ve temiz havayı sevenlerin vazgeçemediği bir yer olan Riva, harika zaman geçirmek için sizi bekliyor.

Tatilde gidebileceğiniz bir diğer alternatifler de tarihi kentler. Türkiye’deki tarihi kentleri görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı