Grammy 2017 Ödülleri

Grammy

59. Grammy Ödülleri 12 Şubat 2017 tarihinde düzenlenecek. Bilmeyenler için küçük bir not düşelim, Grammy Ödül Töreni her yıl müziğin farklı dallarında verilir. Büyük heyecanlara ve etkileyici sahne şovlarına sahne olur.

Bu yıl CBS kanalının Los Angeles’taki Staples Center’dan canlı yayın yapacağı Grammy Ödülleri’nde en büyük kategorilerdeki isimler şaşırtmıyor. Adele, Beyonce ve yaşamını yeni yitiren David Bowie ana kategorilerde boy gösteriyor.

Bakalım Grammy kazananlar kimler olacak?

1. Yılın Kaydı Dalında Grammy Ödülleri

Grammy

Bu yılki Grammy Ödülleri’nde Yılın Kaydı adayları “Hello” ile Adele, “Formation” ile Beyonce, “7 Years” ile Lukas Graham, “Work” ile Rihanna (ve Drake) ve “Stressed Out” ile Twent One Pilots. Rekabeti yüksek bir alan gibi görünse de “Hello”nun ödülü başkalarına kaptıracağını düşünmüyoruz.

2. Yılın Albümü Dalında Grammy Ödülleri

Grammy

Grammy Ödülleri’nin Yılın Albümü Adayları 25 ile Adele, Lemonade ile Beyonce, Purpose ile Justin Bieber, Views ile Drake, A Sailor’s Guide to Earth ile Sturgill Simpson. Yine muhtemelen Adele’nin göğüsleyeceği ödülde Beyonce en büyük rakip.

3. Yılın Şarkısı Dalında Grammy Ödülleri

Grammy

Grammy Ödülleri’nin rekabeti yüksek kategorilerinden biri de Yılın Şarkısı. “Formation” ile Beyonce, “Hello” ile Adele, “I Took a Pill in Ibiza” ile Mike Posner, “Love Yourself” ile Justin Bieber (artı Benjamin Levin, Ed Sheeran) ve “7 Years” ile Lukes Forchhammer. “Hello” varken diğerlerine geçmiş olsun diyoruz.

4. Yılın En İyi Yeni Sanatçısı Dalında Grammy Ödülleri

Grammy

Grammy Ödülleri’nde En İyi Yeni Sanatçı o kadar rekabet içeren bir kategori değil ama arada en göze çarpan aday sesi, sevimliliği ve başka daldaki adaylığıyla Maren Morris gibi görünüyor.

5. Pop Dalında Grammy Ödülleri

Grammy

Rekabet anlamında nabızları yükseltecek olan pop dalında birçok Grammy sahibini bekliyor. En iyi pop solo performansta Adele, Beyonce, Justin Bieber, Kelly Clarkson ve Ariana Grande var, yani boş yok. En iyi düetlerde ise Rihanna ve Drake’in Work  ve Sia ve Sean Paul’ün düeti “Cheap Trills” arasında yarış olacak.

6. Rock Dalında Grammy Ödülleri

Grammy

Rock dalında Grammy Ödülleri 2017 adaylarını saymaya çok gerek yok. David Bowie’ye hatıra olarak onun adının geçtiği En İyi Rock şarkısı “Blackstar” seçilecektir. Ama şarkı ve klibi zaten çok iyi. David Bowie yaşasaydı da o ödülü alırdı.

7. R&B Dalında Grammy Ödülleri

Grammy

Grammy Müzik Ödülleri en iyi R&B performansında “Needen Me” ile Rihanna ve “Cranes in the Sky” ile Beyonce’un kardeşi Solange kapışacak gibi duruyor. Diğer R&B kategorileri o kadar heyecanlı değil.

8. Rap Dalında Grammy Ödülleri

Grammy

En iyi rap performansı dalında Grammy adayları arasında adlarını sık sık alakalı alakasız yerlerde duyduğumuz Drake ve Kayne West olacak. Kayne West’in Rihanna ile düeti de muhtemelen ödülsüz kalmayacak.

9. Country Dalında Grammy Ödülleri

Grammy

Country dalında Grammy ödüllerinde en az bir Keith Urban zaferi bekliyoruz. Nicole Kidman’ın eşi olması dışında çok da munis birine benzediği ve iyi müzik yaptığı için kalbimiz onunla.

10. Caz Dalında Grammy Ödülleri

Grammy

Caz genel olarak pop gibi dağılmayan bir müzik türü olduğu için bu daldaki Grammy Ödülleri’nde pek bir ayrım yapamadık. Kim kazansa eşit derecede tatmin olacağız.

11. Latin Müziği Dalında Grammy Ödülleri

Grammy

Grammy Ödüllerinin en rekabetli olmasa da en keyifli kategorilerinden biri olan Latin Müziği dört farklı albüm türünü ödüllendirecek. Caz gibi bu dalda da belirgin bir favorimiz yok. İyi olanlar kazansın!

Sizin Grammy favoriniz hangisi? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

2016 yılını geride bırakmışken yıla damgasını vuran fotoğrafları sizin için bu yazımızda derledik.

Önceki YazıSonraki Yazı