Karaktere Göre 11 Babalar Günü Aktivitesi

Yoğun şehir hayatı, stresli iş temposu derken sevdiklerimizle kaliteli zaman geçiremez olduk. Anneler Günü ve Babalar Günü gibi özel günler, belki de ailemize ayırabileceğimiz, değerli zaman geçirebileceğimiz nadide günlerden.

Bu Babalar Günü’nde babanızla birlikte ne yapacağınıza henüz karar vermediyseniz, babanızın karakterine göre aktivite belirlemek için hemen listemizi inceleyin. Ayrıca alacağınız Babalar Günü hediyesi ile onu dünyanın en mutlu insanı yapabilirsiniz. 

1. Evde Oturmayı Seven Babalarla: Film İzlemek

Film İzleyin
Evde oturmak gibisi var mı! :) Dışarı çıkmayı sevmeyen, elinde ince belli çay bardağı ile çay içmeyi tercih eden bir babanız varsa, Babalar Günü’nde yapabileceğiniz en değerli aktiviteler arasında nostaljik film izlemek yer alıyor. Birlikte geçireceğiniz keyifli bir gün için Yeşilçam filmlerini ya da yabancı filmleri izlemeyi tercih edebilirsiniz.

2. Sportif Babalarla: Maça Gitmek

Maça Gidin
Özellikle baba ve oğul ikilisinin birlikte yapmaktan en çok keyif aldığı aktivitelerden biri de maç izlemek. Futbol maçları veya basketbol maçlarına bilet alarak heyecan dolu bir gün geçirmek elinizde. Dilerseniz tuttuğunuz takımların formalarını satın alarak fanatikliğinizi konuşturabilirsiniz.

3. Sanatsever Babalarla: Müzeye Gitmek

Müze Gezin
Sanatsal aktivitelerden biri de müze gezmek. Sanatı seven ve önemseyen biriyseniz, bu özel günü müzeleri gezmeye ayırabilirsiniz. Sanata ve bilime dayalı nesneleri görmek, tarihi yapıların kokusunu yakından solumak size bambaşka bir deneyim yaşatacak.

4. Müzik Dinlemeyi Seven Babalarla: Konsere Gitmek

Konsere Gidin
Babanızın sevdiği sanatçıların konserine bilet alarak ona eğlenebileceği bir Babalar Günü sürprizi yapabilirsiniz. Hem kendiniz hem de babanız için oldukça keyifli aktivitelerden biri olan konserde doyasıya eğlenerek babanızla unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.

5. Doğayı Seven Babalarla: Bisiklet Sürmek & Trekking Yapmak

Bisiklete Binin
Yaz ayına denk gelen Babalar Günü’nde doğayı tanımaya ne dersiniz? Ormana giderek yürüyüş yapabileceğiniz gibi çeşitli outdoor aktivitelerine de katılabilirsiniz. Ayrıca bisiklet sürmek babalarla birlikte yapılabilecek en güzel aktivitelerden.

6. Adrenalini Seven Babalarla: Deniz Sporları Yapmak

Su Sporları Yapın
Deniz sporları, sıcak yaz günlerinde yapılabilecek en serinletici aktivitelerden. Hem eğlenmek hem de Babalar Günü’nü değerlendirmek için siz de babanızla birlikte yapabileceğiniz deniz sporlarından birini tercih edebilirsiniz. Parasalling, heyecan dolu su sporları arasında yer aldığı için babanızla birlikte yapabileceğiniz adrenalin dolu bir aktivite olabilir. Daha sakin bir su sporunu tercih etmek isterseniz, kanoya binebilirsiniz.

7. Yarış Seven Babalarla: Go-Kart Yapmak

Karting Yapın
Hız yapmak, birçok kişinin en sevdiği etkinliklerden biri. Günlük hayatta hız yapmak tehlikeli olduğu için Babalar Günü’nü fırsat bilerek doyasıya hız yapabileceğiniz Go-Kart’a gidebilirsiniz. Go-Kart etkinliğinde özel hız yapma pisti ve çeşitli güvenlik önlemleri bulunur. Böylece can güvenliğinizi tehlikeye atmadan hız deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca hızı seviyorsanız, lunaparklarda bulunan hızlı trene binmeyi de tercih edebilirsiniz.

8. Oyun Oynamayı Seven Babalarla: Playstation Oynamak

Playstation Oynamak
Bu özel günde baba/oğul eğlenceli vakit geçirmek için Playstation oynamayı tercih etmek oldukça ideal. Yorucu aktiveler size göre değilse, oturduğunuz yerden oyun oynamayı tercih edebilirsiniz. Evinde Playstation’u olmayanlar ise oyun salonlarına giderek diledikleri kadar oynayabilirler.

9. Avlanmayı Seven Babalarla: Balık Tutmak

Balık Tutun
Balık tutmak, gerçekleştirilmesi en kolay aktivitelerden biri. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey olta. Denizde ya da gölde Babalar Günü aktivitesi olarak balık tutmayı tercih ederek akşam yemeğinde ziyafet çekmeyi garantileyebilirsiniz.

10. Etkinlik Seven Babalarla: Tiyatroya Gitmek

Tiyatroya gitmek
Tiyatroya gitmek, Babalar Günü’nde yapılabilecek en güzel aktivitelerden bir tanesi. Son zamanlarda etkinlik için yeterli zaman bulamıyorsanız, bu özel günde babanız ile birlikte tiyatroya gitmeyi tercih edebilirsiniz.

11. Genç Ruhlu Babalarla: Kampa Gitmek

Kamp Yapmak
Kamp yapmak, heyecan ve enerji veren en eğlenceli aktivitelerden birisi. Doğayla iç içe olmak, yoğun şehir hayatından bunalanlara çok iyi gelecek. Hemen en güzel kamp alanlarından birine giderek çadır kurabilirsiniz.

Eğer bu Babalar Günü babanızla kurulup film izlemeye karar verdiyseniz mutlaka babanızla izlemeniz gereken filmler listemize göz atmadan geçmeyin!

Önceki YazıSonraki Yazı