Star Wars Günü Kutlu Olsun!

Star Wars Günü

Star Wars hayranlarının her yıl kutladıkları Star Wars günü geldi çattı. Her yıl 4 Mayıs tarihinde kutlanan Dünya Star Wars günü için Star Wars tutkunları birbirleriyle sosyal medya üzerinden mesajlar paylaşıyor ve çeşitli etkinliklerle bir araya geliyorlar. Peki Star Wars günü nasıl ortaya çıkmıştır? Neden 4 Mayıs’ta kutlanmaktadır? Star Wars Günü’nün kutlama mesajı olan “May the fourth be with you.” ne anlama gelmektedir? Tüm bu soruların ve daha fazlasının yanıtı yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Dünya Star Wars Günü Hakkında Bilinmeyenler

Dünya Star Wars Günü

Dünya sinema tarihinin en çok ses getiren film serilerinden biri hiç kuşkusuz ki Star Wars serisidir. Serinin ilk filmi 1977’de yayınlanmıştır. O yıldan günümüze bir kült olarak itibarını sürdüren Star Wars’ın bu prestijinde hayranlarının etkisi de yadsınamaz bir gerçektir. Her yıl 4 Mayıs’ta yapılan kutlamalar da bunun bir resmidir. Üstelik yeni jenerasyon da bu sayede Star Wars kültürüne adapte olabilmekte ve böylece bu gelenek nesilden nesile aktarılabilmektedir.

İlk kez 2011 yılında Toronto Unground Cinema’da küçük çaplı bir etkinlikle kutlanan 4 Mayıs, günümüzde dünyanın pek çok yerinde Star Wars sevenler tarafından kutlanır hale gelmiştir. Filmin anılması ve Star Wars kültürünün gayri resmi olarak yaşatılması için düzenlenen bu etkinlikler sosyal medyanın da gücüyle her yıl etkisini ve hedef kitlesini genişletmektedir.

Peki neden 4 Mayıs? Filmde adeta bir fenomen haline gelmiş ve dillere pelesenk olmuş “May the fourth be with you.” yani “Güç seninle olsun.” repliğinin okunuşuyla ilgili yapılan kelime oyunu, Star Wars gününün 4 Mayıs’ta kutlanır hale gelmesini sağlamıştır. Bu replik, her Yıldız Savaşları filminde mutlaka en az on kere söylenmiştir.

Eğer siz de bir Star Wars hayranıysanız 4 Mayıs’ı Star Wars ürünleri ile şanına yakışır bir şekilde kutlayabilirsiniz. Ayrıca Star Wars hayranı arkadaşlarınızı, sevgilinizi ya da aile bireylerinizi 4 Mayıs’ta bu ürünlerle sevindirebilirsiniz!

Star Wars Hayranlarına Özel Ürünler

Star Wars Günü Figür

1. Figür Koleksiyonu İçin Eşsiz Bir Parça

Figür koleksiyonu yapıyor ve koleksiyonunuzu Star Wars figürleriyle zenginleştirmek istiyorsanız edinmeniz gereken ilk Star Wars figürü Luke Skywalker’dır desek yanlış olmaz. Bunun yanı sıra; Darth Vader, Obi-Wan Kenobi gibi pek çok sevilen karakterin aksiyon figürleri burada sizleri bekliyor.

Star Wars Günü Kupa

2. Her Daim Elinizin Altında

En sevdiğiniz Star Wars karakterini daima elinizin altında görmeye ne dersiniz? Sevilen karakterlerin yüksek kalite baskılarıyla tasarlanan Star Wars kupaları en çok talep gören Star Wars ürünleri arasında yer alıyor. Siz de bu kupalardan edinerek çayınızı, kahvenizi Star Wars karakterleriyle birlikte yudumlayabilirsiniz.

Star Wars Günü Kask

3. Hem Şık Hem İddialı Bir Parça Arayanlara

Star Wars koleksiyonunuza ekleyebileceğiniz şık ve iddialı bir parça arıyorsanız Star Wars First Order Stormtrooper kask tam size göre. Bunun yanı sıra Star Wars R2-D2, R2-Q5 Imperial Astromech Droid gibi diğer aksiyon figürlere de göz atabilirsiniz.

Star Wars Günü Lamba

4. Yaşam Alanında Star Wars Rüzgarı Estirmek İsteyenlere

Yaşam alanınızda da Star Wars ürünlerine yer vermeye ne dersiniz? Aksiyon figürlerle raflarınızı donatabilecek olmanın yanı sıra Star Wars aydınlatma ürünleriyle odanızı bir anda tutkunu olduğunuz karakterle aydınlatabilirsiniz. 

Star Wars Günü Lisanslı Kılıç

5. Işın Kılıcı Olmadan Olmaz!

Star Wars hayranları tarafından en çok sevilen aksesuarlardan biri elbette ki ışın kılıçlarıdır. Lisanslı ışın kılıçları hem sevdikleriniz için güzel bir hediye olabilir hem de sizin koleksiyonunuzda baş köşede yerini alabilir. Kırmızı, mavi, dönebilen özellikteki pek çok elektronik ışın kılıcı Star Wars tutkunlarını bekliyor.

Star Wars Günü Magnet

6. Mutfakta da Star Wars…

Star Wars hayranları için adeta her detay düşünülmüş desek abartmış olmayız. Buzdolabınızı ya da magnet tahtanızı Star Wars karakterleriyle donatabilmeniz için birbirinden şık ve farklı magnet modelleri burada! Ayrıca kapı paspasından karton tabaklara, Star Wars konseptli doğum günü malzemelerinden dekoratif aksesuarlara daha pek çok ürünü n11.com‘dan bulabilirsiniz.

Star Wars Günü Kutu Oyunu

7. Star Wars Kutu Oyunları

Sevdiklerinizle toplanıp kutu oyunları oynamak en büyük zevkinizse bu zevkinizi Star Wars: Rebellion Board Game kutu oyunuyla taçlandırabilirsiniz. En başarılı kutu oyunlarından biri olarak kabul edilen bu oyunda Galaktik İmparatorluk ve Asiler’in karşı karşıya geliyor.

Star Wars Günü Anahtarlık

8. Anahtarınızı Yoda İle Kavuşturmaya Ne Dersiniz?

Eğer bir Star Wars tutkunu iseniz bunu kullandığınız aksesuar ve koleksiyon parçaları ile taçlandırabilirsiniz. Master Yoda ve diğer Star Wars karakterlerinin minyatürünü anahtarlığınıza taşımak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Oyun tutkunları için “PS4 & PS4 Pro Karşılaştırması” yazımız burada!

Önceki YazıSonraki Yazı