Aksiyon Filmleri: En İyi 11 Film

Aksiyon Filmleri

Hareketli, yerinde duramayan, tehlike ve maceradan ölesiye hoşlananların filmleridir aksiyon filmleri. Aksiyon filmlerinde kahramanımız pek çok zorlu görevden geçer, fiziksel olarak olağanüstü bir performans sergileyerek rakiplerini ve düşmanlarını alt etmeye çalışır. Başına talihsiz olaylar gelse de, kahraman bir şekilde tüm güçlüklerin üstesinden gelir. Adrenalin pompalayan olay örgüsüyle aksiyon filmleri, kendilerine hatırı sayılır bir hayran kitlesi yaratmayı her seferinde başarır. Siz de film türleri içinde en çok aksiyon filmlerinin tutkunuysanız, en iyi aksiyon filmleri listemize göz atıp henüz izlemediğiniz aksiyon filmleri olup olmadığını görebilir, en kısa zamanda diğer aksiyon filmi tutkunu arkadaşlarınızla hareket ve macera dolu bir film gecesi düzenleyebilirsiniz. 2000 yılından günümüze en iyi aksiyon filmleri arasından yaptığımız 11 filmlik seçkinin sizi mutlu edeceğini biliyoruz!

1. Kara Şövalye (2008)

Aksiyon Filmleri

Yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı Kara Şövalye, macera aksiyon konusunda sizi tatmin edecek aksiyon filmleri arasında. Aynı zamanda bir süper kahraman filmi olan Kara Şövalye’de Batman suça karşı savaşını daha incelikli ve daha ileri bir boyuta taşıyor.

2. Inception (2010)

Aksiyon Filmleri

Yine Christopher Nolan’ın yönettiği bir aksiyon macera filmi ile karşınızdayız. Gösterime girdiğinde öyle popüler oldu ki aksiyon macera filmleri tutkunlarının izlememiş olması tuhaf olurdu. Bilinçaltının sırlarını çalmaya çalışan bir hırsız olan Cobb ve gelişen olaylar sizi alıp götürecek.

3. Tanrı Kent (2002)

Aksiyon Filmleri

Tanrı Kent, temelde suç ve dram türünde değerlendirilse de, yabancı aksiyon filmleri ve en güzel aksiyon filmleri arasında sayabiliriz biz bu filmi. Şiddetin, tehlikenin, organize suçun hüküm sürdüğü Rio’nun kenar mahallelerinde geçen bu film aksiyonlu filmler arasında yer alıyor.

4. Kill Bill Serisi

Aksiyon Filmleri

İzlemeye aksiyonlu filmler arıyorsanız, Quentin Tarantino’nun size yeterince macera aksiyon sağlayabileceğini söyleyebiliriz. Kill Bill serisi de en güzel aksiyon filmleri listemizde yer alıyor. Bir intikam kurgusu olan Kill Bill serisi adrenalin konusunda bereketli bir aksiyon serisi.

Tarantino demişken en iyi filmlerini derlediğimiz listeye göz atmadan olmaz, değil mi?

5. Köstebek (2006)

Aksiyon Filmleri

Scorsese’nin yönetmenliğinde çekilen Köstebek, basbayağı aksiyon gerilim filmleri arasında sayılabilir. Mafya ve polis teşkilatı arasında geçen savaşı anlatan Köstebek, polisiye unsurlardan hoşlananlar için en iyi aksiyon filmleri listesine giriyor.

6. Zincirsiz (2012)

Aksiyon Filmleri

Yabancı aksiyon filmleri denince zekâsı ve estetik anlayışı ile bir usta olan Quentin Tarantino’nun akıllara gelmesi şaşırtıcı değil. Zincirsiz, yani Django Unchained, en iyi aksiyon filmleri listemizin göz bebeği adeta.

7. Kapışma (2000)

Aksiyon Filmleri

Guy Ritchie’nin yönettiği bu aksiyon komedi filmi de macera aksiyon konusunda sizi tatmin edecek bir yapım. Oyuncu kadrosuyla da göz dolduran Kapışma, suç ve gerilim unsurlarını da içinde barındırıyor.

8. Rogue One: Bir Star Wars Hikâyesi (2016)

Aksiyon Filmleri

Aksiyon macera filmleri arasında en yenilerden biri de Rogue One. Rogue One, cesaret ve risk üzerine kurulu, bolca macera ve hareket içeren bir Star Wars filmi. Star Wars geekleri için özel önemi bulunan bu film de aksiyon filmleri listesinde yer almalı diye düşündük.

9. Son Ültimatom (2007)

Aksiyon Filmleri

Aksiyon gerilim filmleri arasında sayılan Son Ültimatom, hafızasını ve sevdiği kadını kaybeden Bourne’un karanlık geçmişini hatırlama çabaları üzerine kurulu bir film. Aksiyon sevenler için kaçırılmaması gereken en iyi aksiyon filmleri arasında.

10. Iron Man (2008)

Aksiyon Filmleri

Macera aksiyon ve bilim kurgu bir araya geldiğinde ortaya Iron Man gibi ünlü bir yapım çıkıyor. Bir çizgi roman uyarlaması olan Iron Man, en iyi aksiyon filmleri listemize giriyor ve aksiyon tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken aksiyon filmleri arasında yerini alıyor. Robert Downey Jr.’ın başarılı oyunculuğu ise cabası.

11. Skyfall (2012)

Aksiyon Filmleri

Aksiyon gerilim filmleri sevenler için Skyfall, 007 James Bond’un uzun soluklu macerasında bir noktayı temsil ediyor. Bond severler Skyfall’ı mutlaka izlemeli.

Sizin için en iyi aksiyon filmleri hangileri? Yorumlar bölümünde önerilerinizi paylaşmayı unutmayın!

2000’li yılların en iyi 11 filminin hangileri olduğunu öğrenmek isterseniz, yazımızı okuyabilirsiniz!

Önceki YazıSonraki Yazı