En Çok Satan Kitaplar: Nisan 2018

En Çok Satan Kitaplar

Kimilerinin duygularını anlattığı, kimilerinin bilgilerini paylaşmaya çalıştığı en nihayetinde herhangi bir konuda yazılmış eserlerdir kitaplar. Gelişen teknoloji ve artan bilgi çağında ciltli ya da ciltsiz şekilde basımevlerinde bir araya getirilmiş, kapağını açtığımızda insana mutluluk veren kesif mürekkep ve kağıt kokusu ile karşılaştığımız baş ucu arkadaşlarımızdır kitaplar. Eğer siz de her ay yeni çıkan kitapları, en çok satan kitapları takip etmeyi seviyorsanız sizler için hazırladığımız Nisan ayı en çok satan kitaplar listesi sayesinde kütüphanenize yeni bir kitap daha ekleyebilirsiniz. 

En Çok Satan Kitaplar - 1

1. Leyla ile Mecnun – Burak Aksak

Yazar Burak Aksak’ın senaryosunu yazıp 2011 – 2013 yılları arası TRT’de izleyici ile buluşturduğu Leyla ile Mecnun dizisini bilmeyen yoktur. Küsurat Yayınları’ndan Nisan ayında satışa çıkan, en çok satan kitaplar listesinde yer alan,  Leyla ile Mecnun kitabı ile de dizinin hayranlarının isteklerine kısmen de olsa cevap vermiş Burak Aksak.

En Çok Satan Kitaplar - 2

2. Gazi Mustafa Kemal Atatürk – İlber Ortaylı

Ülkemizin yetiştirdiği en kıymetli tarihçilerinden Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın kaleme aldığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı da Nisan ayının en çok satılan roman kitapları listesinde. Kronik Kitap Yayınları’ndan piyasaya sürülen bu eser, İlber Ortaylı’nın ilk biyografi eseri olma özelliğini taşıyan kitaptır aynı zamanda.

En Çok Satan Kitaplar - 3

3. Olağanüstü Bir Gece – Stefan Zweig

Ünlü yazar Stefan Zweig, Nisan ayı en çok satan kitaplar listesinde okuyucularının karşısına İş Bankası Kültür Yayınları tarafından piyasaya sürülen bu eserle çıkıyor. İlk basımı 2015 yılı olan eser, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesi. 

En Çok Satan Kitaplar - 4

4. Kırlangıç Çığlığı – Ahmet Ümit

Polisiye romanların usta yazarı Ahmet Ümit sevenlerinin karşısında bu sefer Kırlangıç Çiçeği ile çıkıyor. Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli özgün yazarlardan olan Ahmet Ümit’in bu eseri Everest Yayınlarından çıkıp okuyucuları ile buluşmakta.

En Çok Satan Kitaplar - 5

5. Küçükler İçin Demokrası̇nı̇n El Kitabı – Sassa Buregren

Nisan ayında yeni çıkan kitaplar arasında bulunan Küçükler İçin Demokrasinin El Kitabı, Küçük Feministin Kitabı isimli çalışması ile ilgi gören, İsveçli yazar Sassa Buregren tarafından kaleme alınan şaşırtıcı bir kitap, Güldünya Yayınları kitabı Türkçe’ye kazandırmıştır.  “Çocuklar için iyi bir toplum, hepimiz için iyi bir toplum demek.” diyen Buregren bize yine güzel şeyler anlatmak konusunda kararlı olduğunu gösteriyor. 

En Çok Satan Kitaplar - 6

6. Ölmüşler İçin Yaşayalım Bu Gece – Hıdır Eligüzel 

Hıdır Eligüzel tarafından kaleme alınmış, ismi gayet çarpıcı şekilde seçilmiş olan bu kitapta okuyucuları, Boubacar Ba kişisinin nezdinde Senegal’in tarihi, insanlar ve toplumlar konusu anlatılıyor. En çok satan kitaplar arasında yerini almayı başaran bu kitap kütüphaninizde mutlaka olması gereken eserlerden.

En Çok Satan Kitaplar - 7

7. Son 11 – Ferhat Uludere

Ferhat Uludere’nin kaleme aldığı kitap bir futbol takımı üzerinden Trakya’nın küçük bir kasabasını, oranın yaşantısını ve yaşanılan zorlukları anlatıyor. Aşk, dram, hastalık, ölüm, neşe… Gerçek hayat ne barındırıyorsa bu kasabada da hepsi yer alıyor. 

Tüm bu kitaplara ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz. Kitap dolu bir hayat dilerim… 

Keyifle okuyacağınız 11 tiyatro kitabını görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı