En Çok Okunan Kitaplar

En Çok Okunan Kitaplar

Yeni bir film izlemek istediğimizde genellikle en çok izlenen, en çok oylanan ve en iyi puanı alan filmleri izlemeyi tercih ederiz. Aynı durum kitaplar için de geçerlidir. Eğer yeni bir kitaba başlayacaksak öncelikle klasikleri, herkes tarafından en çok okunan ve bahsedilen kitapları okuruz. İşte bu yüzden sizler için en çok okunan kitaplar listesi hazırladık. Eğer yeni bir kitaba başlamayı düşünüyorsanız öncelikle en çok okunan kitaplar arasından bir seçim yapabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar!

En Çok Okunan Kitaplar Gülün Adı

Dünya Genelinde 50 Milyondan Fazla Okunan Kitaplar

Satış rakamlarına göre dünya genelinde 50 milyon insan tarafından okunarak en çok  okunan kitaplar arasında yer alan pek çok kitap bulunuyor. Dünya genelinde 50 milyondan fazla okunan kitaplar işte şu şekilde: Watership Tepesi – Richard Adams, Kartal Kondu – Jack Higgins, Gülün Adı – Umberto Eco, Siyah İnci – Anna Sewell, Yeşilin Kızı Anne – Lucy Maud Montgomery, Yüzyıllık Yalnızlık – Gabriel García Márquez, Simyacı – Paulo Coelho, Da Vinci Şifresi – Dan Brown.

En Çok Okunan Kitaplar Fahrenheit

Türkiye’de 2018’de En Çok Okunan Kitaplar

Geçtiğimiz yıl çok satan kitap verileriyle Türkiye’nin en çok okunan kitaplar 2018 listesini sizler için derledik. Bu kitaplar arasında; Fahrenheit 451 – Ray Bradbury, Kırlangıç Çığlığı – Ahmet Ümit, Pembe Fili Düşünme – Zeynep Selvili Çarmıklı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk – İlber Ortaylı, Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı – Mark Manson, Ikigai – Hector Garcia Frances Miralles, Bazı Yollar Yalnız Yürünür – Özgür Bacaksız, Zamanın Kısa Tarihi – Stephen W. Hawking, Leyla ile Mecnun – Burak Aksak.

En Çok Okunan Kitaplar Momo

2019’un İlk Yarısında En Çok Okunan Kitaplar

2019 yılını yarıladığımız bu günlerde, en çok okunan kitaplar 2019 listesine ilk ay satış rakamları ışığında gelin birlikte bakalım: 1984 – George Orwell, Momo – Michael Ende, Bir Ömür Nasıl Yaşnır? – İlber Ortaylı, Son – Ayşe Kulin, Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali, Beyaz Zambaklar Ülkesinde – Grigory Petrov, Vazgeçebilmek – Guy Finley, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – Stefan Zweig,  Rüzgarlar Hep Gençtir – Zülfü Livaneli, Metastaz – Barış Pehlivan.

En Çok Okunan Kitaplar-1

Dünya Genelinde 100 Milyondan Fazla Okunan Kitaplar

Yine dünya çapında en çok okunan kitaplar listesinden devam ediyoruz. Tam 100 milyonu aşkın insan tarafından okunan kitaplardan bazıları şu şekilde: Ayişe – Henry Rider Haggard, Kızıl Köşkün Rüyası – Hsueh-chin Tsao & Ngo Kao, On Küçük Zenci – Agatha Christie, Harry Poter ve Felsefe Taşı – J. K. Rowling, Küçük Prens – Antoine de Saint Exupery, The Hobbit – J. R. R. Tolkien, Yüzüklerin Efendisi – J. R. R. Tolkien, İki Şehrin Hikayesi – Charles Dickens.

En Çok Okunan Kitaplar Harry PotterEn Çok Okunan Kitaplar Harry Potter

 

Dünya Genelinde En Çok Okunan Kitap Serileri

Son olarak tüm zamanların en çok okunan kitap serilerine göz atalım. Bir kitabı birkaç kişinin okuduğu da düşünülecek olursa aslında bu rakamın satış rakamlarından daha yüksek olduğunu tahmin etmek çok da zor değil.Narnia Günlükleri – C. S. Lewis, Alacakaranlık Serisi – Stephenie Meyer, Harry Potter Serisi – J. K. Rowing, Yüzüklerin Efendisi Serisi – J. R. R. Tolkien, Açlık Oyunları – Suzanne Colins, Taht Oyunları – George R. R Martin.

Okuma aşkınızı pekiştirecek okuma köşesi hazırlama rehberi yazımızda!

Önceki YazıSonraki Yazı