FOREO LUNA 2

Foreo Luna 2

Cilt bakımı, 20’li yaşlardan itibaren, biz kadınların alışkanlık haline getirmesi gerektiği konuların en başında gelir. Önce hafif bir nemlendirici ile hayatımıza girmeye başlayan cilt bakımı, peşinden temizleyiciler, tonikler, peelingler, jeller, göz kremleri ve maskeleri getirir. Her yıl değişkenlik gösteren cilt bakım yöntemlerinin en çok tercih edilenleri ise, hiç şüphesiz evde kendi kendimize uygulayabildiklerimizdir.

Kozmetik ürünleri, sağlıklı bir cilt ve güzellik gibi konularda sürekli araştırma yapar, en kısa sürede en güzel cilde kavuşmayı hayal ederiz. Ama genellikle bunun için sadece kozmetik ürünü satın alır dururuz. Cildimiz için en uygun ürünleri bulmaya çalışmakla geçer ömrümüz. Halbuki sizlere bahsedeceğim 2 dakika kuralı ile aslında yapılması gerekenin ne kadar basit olduğunu göreceksiniz.

Foreo Luna 2

Sağlıklı ve kusursuz bir cilde sahip olmak için her sabah uyandıktan sonra ve her gece yatmadan önce cildinizi iyice temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Cildinizi hem temizlemek hem de nemlendirmek için tasarlanmış olan FOREO LUNA 2 ile tanıştıktan sonra, 2 dakikanın ne kadar yeterli olduğunu görecek ve 2 dakika kuralını hayatınız boyunca benimseyeceksiniz.

Cilt bakımınızı gerçekten düzenli hale getirmek istiyorsanız öncelikle bu dediğimi bilinç altınıza iyice yerleştirmelisiniz: 2 dakika kuralı. Evet; sabah – akşam cildinize ayıracağınız  2 dakika.

Sadece iki.

Bu kadar basit!

Sonrasında bir adet FOREO LUNA 2 cihazına ihtiyaç duyabilirsiniz, çünkü 2 dakika kuralının başrol oyuncusu bu teknoloji harikası cilt temizleme cihazı; FOREO LUNA 2.

FOREO’nun 2017’de piyasaya sürdüğü FOREO LUNA 2, bir önceki cilt temizleme cihazı olan LUNA’ya göre daha yumuşak ve daha geniş silikon temas noktalı fırçaya sahip. Cihazın arka tarafında anti-aging özellikli çıkıntılı yüzey bulunuyor. Bu yüzey cildinize masaj yaparken uygulayacağınız nemlendiricinin daha hızlı nüfus etmesini sağlıyor.

Foreo Luna 2

Kısaca ürünün nasıl çalıştığından bahsedecek olursak; FOREO LUNA 2 yüz temizleme cihazı 2 mod ile çalışıyor. Mod 1’de temas noktalı fırça (düğmenin bulunduğu ön yüzey) temizlik rutini için kullanılıyor. Bu yüzeyi kullanmanız için cildinize 1 dakikanızı ayırmanız yeterli. Arka yüzeyi, yani Mod 2’deki çıkıntılı yüzey ise; mevcut ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmanın yanı sıra, olası yaşlanma belirtilerini önlemeyi hedefliyor. Bu yüzeyi de ön yüz gibi sadece 1 dakika kullanmanız yeterli oluyor. Yüzünüzü temizledikten sonra nemlendiricinizi cildinize dokundurup, arka yüzey sayesinde hızlıca ürünü cildinize yediriyor ve masaj yapmış oluyorsunuz.

Foreo Luna 2

FOREO LUNA 2’yi çalıştırmaya başladığınız an entegre zamanlayıcı devreye giriyor ve yüzünüzün hangi bölgesine ne kadar süre ile uygulamanız gerektiğini, gönderdiği küçük titreşimler sayesinde size yol gösteriyor. Cihazı yüzün farklı bir kısmına hareket ettirmeniz gerektiğini göstermek için titreşimler cilt temizliği esnasında, her 15 saniyede bir; nemlendirme aşamasında ise her 12 saniyede bir duruyor. Kullandıktan sonra bağımlılık yaptığı anlaşılmış olacak ki; herhangi bir modda 3 dakikadan fazla kullanmaya çalıştığınızda cihaz kendi kendine kapanıyor.

Bir önceki yazımda bahsettiğim FOREO LUNA kullanımı ile FOREO LUNA 2 kullanımı aslında birbirine benzer şekilde.

Foreo Luna 2

Öncelikle yüzümüzü ılık su ile nemlendiriyoruz. Ardından her zamanki cilt temizleyicimizi kullanıyoruz. Cihazı ıslattıktan sonra ve yüz temizliği için Mod 1 fonksiyonunu etkinleştirmek üzere ortadaki düğmeye basıyor ve yüzümüzü yıkayıp kurutacağımız zaman bekleme konumuna almak için düğmeye bir kez daha basıyoruz. Cihaz bekleme konumunda iken gösterge ışığı sürekli bir parlaklık yayacaktır. Daha sonra tekrar çalıştırdığınızda ışık sönecektir. İnce çizgiler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için ise Mod 2’yi etkinleştirmek üzere düğmeye tekrar basıyor ve daha sonra cihazı kapatmak için aynı düğmeye son bir kez basmanız yeterli olacaktır.

Foreo Luna 2

FOREO LUNA 2 beraberinde gelen şarj aleti veya USB kablosu ile şarj edilir. Bir saat şarj edilmesi tam bir şarj sağlar. Şarj ederken gösterge durmadan yanıp söner, pil dolduğunda gösterge sürekli bir ışık yayar ve pil azaldığında gösterge sürekli yanıp sönmeye başlar.

Foreo Luna

Cihazın bakımı da çok kolaydır. Her kulllanımdan sonra fırça yüzeylerini su ve sabunla yıkadıktan sonra ılık su ile durulayarak cihazı temizleyebilirsiniz. Tüy bırakmayan bez veya havlu ile nazikçe kurulamanız yeterli olacaktır.

Siz de cildinize ayıracağız 2 dakika ile cilt bakım alışkanlıklarınızı değiştirebilir; cilt tipinize uygun FOREO LUNA 2’yi seçerek kendiniz için küçük, cildiniz için büyük bir adım atabilirsiniz.

Bir diğer FOREO LUNA cihazı ile tanışmak için sizi buraya alalım.

 

Önceki YazıSonraki Yazı