Kişisel Bakımınızda Kullanabileceğiniz 11 Organik Marka

Organik Marka

Dünyamız fazla tüketimden dolayı yeterince kirlendi. Artık hem cilt sağlığımızı hem de dünyamızı korumak için organik markaları kullanmamız iyi olacak. Organik marka nedir diye merak edenler için hemen cevaplayalım: Organik kozmetik markaları, sadece organik bitki, meyve ve çiçeklerden elde edilen özlerle hazırlanan ürünlerdir. Bir ürünün gerçekten organik olur olmadığını anlamak için “organik mentorlarla üretilmiştir” sertifikası taşıdığına bakmanız gerekiyor.

Organik kozmetik markaları doğal yollarla işlenmiş, kimyasallarda uzak olmalı. Yiyeceklerinize, giysilerinize ve kişisel bakımınıza organik ürünleri eklediğiniz zaman daha az kimyasalla haşır neşir olacaksınız. Ne kadar az kimyasalla temas ederseniz sağlığınız için o kadar iyi.

Skin Blossom

1. Yüz Temizleme: Skin Blossom

Skin Blossom markası tarafından üretilen kozmetik ürünleri genellikle cilt bakımı üzerine. Aynı zamanda saç bakım kremi ve şampuan gibi ürünleri de Skin Blossom markasında bulabilmek mümkün. Markanın ürünler yüzde 92 oranında organik. Organik temizleme sütü ise ödüllü. Cildinizi derinlemesine temizlemek ve yatıştırma için Skin Blossom temizleme sütünü kullanabilirsiniz.

ZAO

2.Renkli Kozmetik: ZAO

Organik makyaj malzemeleri üreten marka arıyorsanız, sizi ZAO ile tanıştıralım. ZAO, cildinizi güzelleştirmek için kullandığınız makyaj malzemelerini organik olarak ve yeniden doldurulabilir olarak üretmekte. Organik fondötenden organik ruja, organik kapatıcıdan organik göz kalemine kadar ihtiyacınız olan tüm makyaj malzemelerini ZAO markasında bulabilirsiniz.

Aubrey Organics

3. Saç Bakım: Aubrey Organics

Organik kozmetik markaları arasından organik saç ürünleri arayanlar için ideal organik markalardan biri Aubrey Organics. Aubrey Organics organik şampuan, içeriğinde bulunan protein formülü ile saçlarını temizler, yumuşak olmasını ve kolay taranmasını sağlar. Saçlarınızın her zaman dolgun ve parlak görünmesini isterseniz, içeriğinde bitkisel yağlar ve vitaminler bulunan Aubrey Organics organik şampuan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Markanın ürün çeşitleri arasında cilt bakım ürünleri, güneş koruyucuları, nemlendiriciler ve deodorantlar da bulunuyor.

Logona

4. Hem Kozmetik Hem Kişisel Bakım: Logona

Logona markası tarafından üretilen organik kozmetik markaları arasında saç bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri ve renkli kozmetik malzemeleri bulunmakta. Organik tonik arayışı içindeyseniz, hiçbir ürününde alkol bulunmaya Logona markasının tonik çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca organik Logona markasının ürünlerinin içinde aloe vera ve yaban gülü özleri bulunuyor.

Organik Saç Boyası Sante

5. Organik Saç Boyası: Sante

Organik saç boyası denince akla gelen ilk organik markalardan biri Sante. Sante bitkisel saç boyaları ile kimyasal kullanmadan saçınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Sante organik saç boyalarının içinde öğütülmüş kına, meyve ve bitkilerden oluşan doğal ham maddeler bulunuyor. Organik tıraş köpüğü arayışında olan erkekler Sante tıraş köpüklerini tercih edebilir.

Florame

6. Bakım Yağları: Florame

Yüzde 95 organik özelliğe sahip olan Florame bakım yağlarını kişisel bakımınızda güvenle kullanabilirsiniz. Organik bakım yağlarının içinde bulunan maddeler cildi yatıştırma, ışıltı kazandırma ve sağlıklı bir görünüm kazandırma konusunda son derece etkili. “Ecocert” sertifikasına sahip olan ürünlerin hiçbiri hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Organik kozmetik markaları arasında yer alan Florame ürünleri arasında ev kokuları ve şampuanlar da var.

Nvey Eco

7. Ünlülerin Tercih Ettiği Marka: Nvey Eco

Modayı ve doğayı bir araya getiren Nvey Eco, yüzde 98 oranında organik olma özelliğine ve sertifikaya sahip. Güzelliği ile göz dolduran ünlü yıldızların makyaj sırlarını merak ediyorsanız cevabımız: Nvey Eco. Nvey Eco tarafından üretilen organik kozmetik ürünlerinin içinde doğal balmumu, papatya, tatlı badem yağı, havuç yağı, kivi, portakal gibi doğal ürünler yer alıyor. Ayrıca içinde bulunan vitaminler de cildi besler ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Yes To

8. Eğlenceli Organik Kozmetik Markaları: Yes to

Cilt bakımınızı organik kozmetik markaları ile eğlenceli ve keyifli bir hale getirmek istiyorsanız önerimiz Yes to. Yes to markası tarafından üretilen cilt bakım ürünlerinin içinde ölü deniz minerallerinin yanı sıra organik sevze ve meyveler de bulunuyor. Tüm bunlar cilde bakım ve koruma sağlıyor. Ayrıca ürünlerin ambalajları geri dönüşümlü.

This Works

9. Organik Banyo Ürünleri: This Works

Banyonuza da organik markaların ürünlerini taşıyın! Yüzde yüz saf temel yağlardan üretilen This Works ürünlerinde sentetik kokular, petro-kimyasallar, renkler, genetiğiyle oynanmış maddeler kullanılmıyor. This Works markası tarafından üretilen organik yağlar oldukça güzel kokar ve mutluluk verir. Bu ürünleri banyo suyunuza eklemeniz ya da banyodan sonra vücudunuza sürmeniz yeterli.

Patyka

10. Yaşlanmaya Karşı Etkili Ürünler: Patyka

Organik renkli kozmetik ürünlerinden, organik saç boyalarından, organik bakım yağlarından bahsettik; şimdi de yaşlanma etkilerine karşı olan organik markadan bahsedelim. Patyka, tüm dünyadaki farklı kültürlerden esintiler taşıyor. Aynı zamanda yeni biyo-teknoloji kullanarak üretiliyor. Cildiniz zamanın izlerine maruz kalmaya başladıysa organik kırışıklık bakım kremlerini kullanmaya başlamanın tam vakti.

Ecowell

11. Hem Cilt Hem Saç Ürünleri: Ecowell

Hem cilt temizliğinde hem de saç temizliğinde kullanabileceğiniz organik kozmetik markaları arasından biri de Ecowell. Ecowell organik ürünlerin içerisinde yer alan E vitamini ve argan yağı, antioksidan etkisiyle cildi çevre kirliliği, güneş ve strese karşı korur. Genital bölge temizleyicisi, duş jeli, şampuan gibi organik kişisel bakım ürünlerini güvenle tercih edebilirsiniz.

Sizin favori organik markanız hangisi? Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yeni makyaj trendi olan kulak makyajını biliyor musunuz? Tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı