11 Kamp Alanı Önerisi

Kamp alanı

Doğa tutkunlarının en sevdiği aktivitelerden birisi kamp yapmak. Doğa ile baş başa kafa dinlemek ve temiz havanın tadını çıkarmak için ülkemizde birbirinden güzel kamp alanı bulunuyor. Siz de kamp çadırınızı alıp doğa ile iç içe bir tatil yapmak için mükemmel olan kamp yerleri listemize göz atın :)

1. Sülüklü Göl Kamp Alanı

Sülüklü Göl Kamp Alanı

Sakarya, Akyazı’ya yaklaşık 40 km uzaklıkta olan Sülüklü Göl Tabiat Parkı, adeta cennetten bir köşe. Hafta sonu kampları için ideal olan Sülüklü Göl, birbirinden güzel ağaçlarla kaplı bir ormanın ortasında yer alan bir gölden oluşur. Sülüklü Göl’de kamp için bahar ayları ve yaz mevsimi uygundur. Sülüklü Göl’e ulaşım için öncelikle Akyazı ilçesine ardındansa Tavşansuyu köyü yönüne gitmek gerekmektedir. Tavşansuyu köyünden yaklaşık yarım saat uzaklıkta Sülüklü Göl yer alır. Bu bölgede kamp yapacaksanız gerekli izinleri almanız gerekmektedir.

2. Aytepe Kamp Alanı

İçerisinde özel bir kamp alanı bulunan bölgelerden birini arıyorsanız Aytepe sizin için uygun olabilir. Aypete kamp alanına ulaşım Kocaeli Yuvacık üzerinden sağlanmakta. Kazandere köyü üzerinden gidebileceğiniz Aytepe kamp alanında tuvalet gibi temel ihtiyaç alanları bulunuyor. Aytepe’de kamp için en uygun mevsimler ilkbahar, yaz ve sonbahar. Aytepe aynı zamanda çok güzel bir doğa yürüyüşü rotası. Siz de doğa yürüyüşü rotaları hakkında daha detaylı bilgi için Huzura Doyacağınız 11 Doğa Yürüyüşü Rotası başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

3. Erikli Yaylası Kamp Alanı

Erikli Yaylası Kamp

Yalova Çınarcık’ta bulunan Erikli Yaylası da doğayla iç içe kamp yapmak isteyen doğa severleri bekliyor. Çınarcık, Teşvikiye Köyü yakınında bulunan Erikli Yaylası da hafta sonu kamp yerleri içerisinde ilk sıralarda. Kış mevsimi Erikli Yaylası kamp alanı için çok uygun olmasa da, burası diğer 3 mevsimde rahatlıkla kamp yapılabilecek bir bölge. Düzlük bir alanda kurulmuş olan yayla, kamp için ideal. Tuvalet ve su kamp alanında mevcut. Bölgedeki şelaleler ve dere de doğa kaşiflerini bekliyor.

4. Şile Darlık Barajı

Kamp çadırını alıp İstanbul’da hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenler için Şile Darlık Barajı ideal bölgelerden. Darlık baraj gölü etrafında kamp çadırınız ile kamp yapabilir, aynı zamanda balık da tutabilirsiniz. Kamp alanı yakınlarında halen hayvanların bulunduğunu da hatırlatalım.

5. Artvin Karagöl

Karagöl Kamp

Gerçek bir gizli cennet arıyorsanız Artvin Karagöl kamp yeri tam size göre. Borçka ilçesinde bulunan Karagöl, aynı zamanda bir milli park. Karagöl kamp alanının içerisinde tuvalet, temiz su ve otopark gibi hizmetler de mevcut. Özellikle ilkbahar mevsiminde Karagöl’de yeşilin her tonunu görebilirsiniz.

6. Abant Yedigöller

Abant Kamp Alanı

Abant Yedigöller bölgesinde kamp alanı olarak kullanılabilecek yerler bulunmaktadır. Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerlerden biri olan Abant Yedigöller bölgesinde kamp yapmak sizin için güzel bir deneyim olabilir. Bolu Mengen’den ulaşım sağlayabileceğiniz Yedigöller kamp alanı pek çok doğa severe ev sahipliği yapıyor.

7. Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Kapsamlı bir çadır kamp planı yaptıysanız, mevsimlerden de yazsa cenneten bir köşe olan Kelebekler Vadisi’ni düşünebilirsiniz. Burada yer alan tesis aracılığıyla kamp çadırı kiralayabilir ya da kendi kamp çadırınızı götürebilirsiniz. Hem denize girebileceğiniz hem de muhteşem doğanın tadını çıkarabileceğiniz Kelebekler Vadisi kamp alanı, Fethiye’de.

8. Salda Gölü, Burdur

Salda Gölü

Burdur Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü, masmavi görüntüsü ile berrak bir denizi anımsatıyor. Salda Gölü kamp yeri ise kamp tutkunlarına benzersiz bir deneyim sunuyor. Kamp alanında çeşitli temel ihtiyaçları karşılamak mümkün. Ayrıca az sayıdaki çadır kapasitesi sayesinde de tam bir inziva bölgesi.

9. İzmir Urla Demircili

Urla Kamp

İzmir yakınlarındaki kamp alanları içerisinden en güzellerinden birisi Demircili. Demircili köyü, şirin mi şirin bir koyda konumlanmış. Demircili kamp alanında tuvalet ve içme suyu gibi hizmetler mevcut. Bunun karşılığındaysa ziyaretçilerden günlük çadır kamp ücreti alınıyor. Siz de Urla Demircili kamp alanında, deniz manzaralı kamp çadırınızın tadını çıkarabilirsiniz.

10. Kazdağları Hızır Kamp

Kaz Dağları Kamp

Balıkesir’de, Kaz Dağları’nın mis gibi havası içerisinde kamp imkanı sunan Kazdağları Hızır Kamp alanı, kendi kamp çadırınız ile gittiğinizde belirli bir ücret karşılığı kullanabileceğiniz bir yer. Kamp alanına Edremit ilçesinden kişisel aracınızla ulaşabilirsiniz. Kamp alanı elektriği de güneş enerjisinden elde eden ekolojik bir özelliğe sahip. Burada birbirinden lezzetli organik yemekler de kamp tutkunları bekliyor.

11. Ayder Ihlamurlar Altında Kamp Alanı

Ayder Kamp

Ayder yaylasının güzelliği dillere destan. Siz de kapsamlı bir kamp programı yaptıysanız ve yeterli vaktiniz varsa Ayder Ihlamurlar Altında kamp alanını seçebilirsiniz. Ayder Yaylası, Çamlıhemşin ilçesinde bulunuyor. Ihlamurlar Altında kamp alanı, kamp deneyimi yaşayabileceğiniz en güzel yerlerden. Mis gibi havası ve tertemiz doğası ile Ayder yaylası sizi bekliyor. Kamp çadırınız ve malzemeleriniz hazırsa market ve tuvalet hizmeti de bölgede sizlere sunulmakta.

En güzel yurt içi ve yurt dışı balayı destinasyonlarını görmek için tıklayın!

Kampa giderken ihtiyaç duyabileceğiniz ürünlere ise n11.com üzerinden göz atabilirsiniz:

Önceki YazıSonraki Yazı