Kaz Dağları’nda Kamp

Haftanın Kamp Rotası

Genelde en iyi kamp noktaları yazılarında kamping tesisleri olan yerlerin adı geçer. Bu liste pek onlara benzemiyor. Bu kamp yerlerini seçerken amacımız hem yeni başlayanların kolaylıkla hatta araçları ile gidebileceği alternatifleri sunmak hem de gerçek kamp severlere bildik yerler dışında araçla veya sırt çantaları ile yürüyerek gidebilecekleri birkaç yer önermek. Kaz Dağları kamp yapmak için bu önerilerin başında geliyor.

Kamp her yerde güzeldir. Çıtırdayarak yanan ateş, ateş başı muhabbetleri, şehirde göremediğiniz binlerce yıldızın altında uyumak, sessizlik, duyulan her seste tırsmak bunlar doğada yapılan kampları unutulmaz kılar. Ama unutamadığınız şeyin sırılsıklam olmanız veya gece tulumun içinde üşümeniz olmasını istemiyorsanız doğru malzeme ve ekipmanla kampınızı kurmalısınız. Eksik veya yanlış malzeme en güzel tatilinizi keyifsiz bir anıya dönüştürebilir. Bu nedenle kalitesiz ve amaca uygun olmayan malzemeler almaktan kaçının. Doğada ‘’idare eder’’ mantığı işlemez. Bilmiyorsanız da bir bilene danışın:)

Kaz Dağları

KAZ DAĞI – EDREMİT
Dünyanın en fazla oksijen üreten ikinci bölgesinde kamp yapmak ciğerlerinize iyi gelecek. Tabi bu özelliğinin dışında doğası ve tarihi de buraya gitmek için başlı başına bir sebep. Sahilde veya ormanda kamp kuracak yerler var. Ama hangi kaynağa baksanız Hızır Kamp’ı öneriyorlar. Bir bildikleri vardır diye düşünüyoruz. Hızır kamp, kamp alanı hizmeti veren, Mehmetalan Köyü’nün yukarısında, Zeytinli Deresi kenarında dışarıdan izole bir tesis. Gidenler hep mutlu ayrılmışlar.

Malzemeler: 3 mevsim çadır, -5 derecelik uyku tulumu, mat, yağmurluk, polar mont, yürüyüş pantolonu, tozluk, kamp ocağı, ilk yardım çantası, 20-40 Lt arası sırt çantası, hiking botu, güneşten koruyucu giysi ve malzemeler.

Önceki YazıSonraki Yazı