Kışın Yapılacak Aktiviteler

Kışın Yapılacak Aktiviteler

Havaların soğuması, karın ve yağmurun yüzünü göstermesi aktivitelere ve eğlenceye engel olmamalı, öyle değil mi? Siz de bize katılıyor ancak kışın zamanınızı nasıl geçireceğinizi bilemiyorsanız sizler için hazırladığımız birbirinden eğlenceli fikirlere göz atabilirsiniz. Kışın yapılacak aktiviteler arasında şömine başında sıcak bir şeyler içmek, sevdiklerinizle kar topu oynamak, Doğu Ekspresi’ne binerek yolculuk yapmak ve daha pek çok keyifli aktivite yer alıyor. Eğer bu kış için tatil planınızı hala yapmadıysanız bu rehbere bir göz atabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler!

Kışın Yapılacak Aktiviteler Kar

Kış Deyince İlk Akla Gelen: Kar

Kış demek kar demek olunca kışın yapılacak etkinlikler de kar ekseninde şekilleniyor. Özellikle kalabalık arkadaş gruplarınız ile kar tatili yapmak, sizlere unutamayacağınız eğlenceli dakikalar yaşatacaktır. Bunun için Kış Tatili yazımızda belirttiğimiz rotalardan birine gidebilirsiniz. İster kayak yaparak, isterseniz de kardanadam yaparak ya da kar topu oynayarak doyasıya eğlenebilirsiniz.

Kışın Yapılacak Aktiviteler Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi ile En Doğu’ya Yolculuk

Ankara’dan başlayıp Kars’a yani Türkiye’nin en doğu noktalarına doğru yola çıkmaya ne dersiniz? Doğu Ekspresi ayrıca Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum istikametlerinden de geçiyor ve dileyenler yolculuklarını bu rotalarda da tamamlayabiliyor. Ancak bizim önerimiz bir hafta sonunuzu buna ayırarak Kars’a kadar gitmeniz ve Kars’ın güzelliklerini de keşfetmeniz…

Kışın Yapılacak Aktiviteler Manzara

Bol Bol Kar Manzarası Fotoğraflamak

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız kış aylarında bol bol kar manzarası fotoğrafı çekebilirsiniz. Dallarına kırlar düşmüş ağaçlar, donmuş göl manzaraları, karlar altında İstiklal Caddesi, Kız Kulesi gibi manzaralar fotoğraflarınızı zenginleştirecek güzellikler olabilir. Ayrıca eğer portre fotoğrafı seviyorsanız karlar altında keyifli portre fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Kışın Yapılacak Aktiviteler Şömine

Şömine/Ateş Başında Zaman Geçirmek

Kışın yapılacak aktiviteler arasında olmazsa olmazlarından biri de şömine ya da ateş başında en sevdiğiniz içeceklerle zaman geçirmektir. Eğer kısa bir otel tatili yapmak istiyorsanız şöminesi de olan butik bir otel tercih edebilirsiniz. Aradığınız otel tatilini hemen bulmak için Tatil & Eğlence kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Kışın Yapılacak Aktiviteler Kitap

Kahve, Kitap & Battaniye Üçlüsü

Kışın yapılacak aktiviteler deyince pek çoğumuzun aklına dışarı çıkmak gelse de aslında evde de keyifli zaman geçirmek mümkün. En sevdiğiniz kitabın satırlarına göz gezdirirken bir yandan da kahvenizden yudumlayarak evde de huzurlu zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca ilerleyen saatlerde kitabınızı bırakıp puzzle’ın üçüncü parçasını en sevdiğiniz film olarak değiştirebilirsiniz.

Kışın Yapılacak Aktiviteler Hobi

Hobilerinize Yönelmek

Belki de uzun zamandır ertelediğiniz hobinize yönelmenin bu kış tam vakti! Eğer ilgili olduğunuz bir konu yoksa evde yapılabilecek hobiler yazımıza göz atarak fikir edinebilirsiniz. Kışa özel bazı hobiler; örgü örmek, çizim yapmak, koleksiyon yapmak, kendin yap aktivitelerine yönelmek olabilir.

Kışın Yapılacak Aktiviteler Müze

Kapalı Alan Aktiviteleri

Havaların soğuması ile kapalı alan aktivitelerine olan talep de giderek artıyor. Kışın yapılacak aktiviteler listenize uzun zamandır görmek istediğiniz sinema filmi ya da tiyatro oyununu görmeyi ekleyebilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız şehirde görmeyi hep ertelediğiniz müzeleri ziyaret edebilir ve dans, konser gibi sahne performanslarını seyredebilirsiniz.

Kışın Yapılacak Aktiviteler Kapadokya

Kışın Bir Başka Güzel Yerleri Görmek

“Yazı ayrı kışı ayrı güzel” derler ya… İşte Kapadokya o yerlerden biri. Peri bacalarını bir de karlı kaplı olarak görmek ve Kapadokya’nın büyüleyici atmosferini solumak için hemen Kapadokya turlarına göz atabilirsiniz. Ayrıca Bolu Yedigöller’i de eğer kışın görmediyseniz muhakkak kış rotanıza dahil etmelisiniz. Karla kaplı Milli Park’ta yürüyüş yapmak, içindeki gölleri fotoğraflamak ve temiz hava almak isterseniz doğruu Yedigöller’e…

Kışın Yapılacak Aktiviteler Vefa Bozacı

Tarihi Vefa Bozacısı’na Gitmek

İstanbul’da bozacı deyince ilk akla gelen Tarihi Vefa Bozacısı, 1876’dan beri Vefa’da hizmet vermektedir. Kendinizi bir film setinde hissetmenizi sağlayan bu mahallede aynı zamanda leblebi satan noktalar da bulunuyor. Böylece bozacıya girmeden önce karşı dükkandan leblebinizi alıp hazır ve nazır olabiliyorsunuz. Biraz nostalji yaşamak, dükkanın tarihi dokusunu solumak ve lezzetli bir boza içmek için kışın yapılacak aktiviteler listenize bunu da ekleyebilirsiniz.

İçinizi ısıtacak kış çayı tariflerine bakmadan geçmeyin!

Önceki YazıSonraki Yazı