Anneler Günü Özel: Kendin Yap Hediye Fikirleri

Anneler Günü Hediyeleri

Anneler Günü‘nde hayatınızın en önemli kadını annenize hediye vermekten ve onu mutlu etmekten daha huzur verici ne olabilir? Uzun uzun düşünme ve karar verme süreci sonrası özel olarak seçtiğiniz, özenle hediye paketine sardığınız ve armağan etmek için sabırsızlandığınız Anneler Günü hediyesi, diğer tüm hediyelerden daha değerli, kıymetli ve özel olmalıdır, değil mi? Eğer siz de anneniz için orijinal hediye fikirleri arıyorsanız sizin için yüzde yüz el emeği olan hediye fikirlerini derledik. Kendin yap hediye önerilerimiz arasından annenizi sevindirecek o mükemmel hediyeyi bulmanız çok kolay.

1. Anneler Günü özel: Tasarım kupa

Anneler Günü Hediyeleri Kupa

Anneler Günü hediyeleri listemize hem düşük maliyetli hem kolay yapılabilen bir hediye ile başlayalım. İhtiyacınız olan malzemeler düz renkte bir kupadan ve yağlı boya bazlı beyaz tahta kaleminden ibaret. Şimdi yapmanız gereken tek şey yaratıcılığınızı konuşturmak ve kupanın üzerine annenizin baş harfini çizmek.

2. Kişisel kitap ayracı

Anneler Günü Hediyeleri Ayıraç

Kişiye özel hediye fikirleri söz konusu olunca kişinin kendi fotoğrafını barındıran bir obje hediye etmek kadar düşünceli bir hediye oldukça az. Annenizin ya da çocuklarının fotoğraflarını düzgünce keserek mukavva kartonun üzerine yapıştırabilir, sonrasında ucunu delgeç ile delerek oradan renkli kurdeleler geçirebilirsiniz. Böylece hem kişisel, hem eğlenceli bir kitap ayracı yaratmış olursunuz.

3. Abur cubur hediye sepeti

Anneler Günü Hediyeleri Abur Cubur Sepeti

İşte karşınızda ince düşünülmüş bir Anneler Günü hediyesi daha. Annenize özel hazırlayabileceğiniz bu hediye için onun favori abur cubur çeşitlerini biliyor olmanız ve zevkinize göre bir sepet seçmeniz yeterli. Sepeti şık bir şekilde süsledikten sonra eminiz ki hem armağan etmesi, hem de anneyle birlikte tüketmesi keyifli olacaktır.

4. Kavanozda hediye fikirleri

Anneler Günü Hediyeleri Kavanozda Hediye

Cam bir kavanozun ideal bir hediyelik eşya olduğunu hiç düşündünüz mü? İçini dilediğiniz gibi doldurabileceğiniz cam bir kavanoz ile aklınıza gelen her türlü konsepti yaratabilirsiniz: Annenizin en sevdiği kozmetik malzemeleri, ona olan sevginizi dile getiren gül ve çikolatalar ya da gitmek istediği o tiyatro oyununa iki bilet… Seçim sizin!

5. El yapımı vücut losyonu

Anneler Günü Hediyeleri Losyon

Konu Anneler Günü hediyeleri olunca kalıptan çıkmak ve orijinal hediye fikirleri bulmak bazen gerçekten de zor olabiliyor. Eğer vaktiniz ve bütçeniz varsa mini bir Kendin-Yap projesi başlatarak annenizin en sevdiği kokulardan el yapımı bir vücut losyonu yapabilirsiniz. Yüzde yüz doğal ve organik olan bu vücut losyonu için ihtiyacınız olan malzemeler hindistan cevizi yağı, portakal rendesi, bal tabii ki bir blender.

Hindistan cevizi demişken; hindistan cevizi yağının faydalarını öğrenmek isterseniz bu mucizevi bitkiye adadığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

6. Özel tasarım tarif tutucu

Anneler Günü Hediyeleri Tarif Tutucu
Anneniz mutfakta o enfes yemeklerini yaparken tarifleri çok daha kolay takip etsin istemez misiniz? Tasarımı tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bu özel tarif tutucuların mekanizması ise çok basit: Düz bir levha ve tarif kağıdını tutmak için bir magnet. Dilerseniz aynı mekanizmayı tahta ve mandal opsiyonları ile de yaratmanız mümkün.

Eğer sizin de paylaşmak istediğiniz Anneler Günü hediye önerileriniz varsa Yorumlar kısmından yorum yapmayı unutmayın.

Hediye önerilerine doyamadınız mı? Daha fazla Anneler Günü hediyesi için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı