Evde Avize Yapımı

Ev eşyalarını kendi tasarlamayı sevenler buraya! Siz de evinize kendinizden bir şeyler katmaktan hoşlanıyorsanız evde avize yapımı kolaylığı sayesinde birbirinden sevimli avize modelleri yaparak evinizin atmosferini yenileyebilirsiniz. Sizler için kendi başınıza yapabileceğiniz ekonomik, basit ve en önemlisi benzersiz avize modellerini seçtik.

Rengarenk Pinpon Topu Avize

Pinpon toplarını bilirsiniz: küçük, plastik ve beyaz. Büyük bir avize yapımında bu toplardan tam 180 tanesine ihtiyacınız olacak. Eğer daha küçük bir avize istiyorsanız miktarı azaltabilirsiniz. Ardından yapılacak işlem çok basit. Öncelikle evinize uygun olan rengi seçiyorsunuz, pinpon toplarını sprey boya ile bu renge boyuyorsunuz. Dilerseniz topları birden fazla renge boyayabilir ve rengarenk bir avize elde edebilirsiniz. Topları iğne ve iplik yardımı ile birleştirerek daire oluşturun. Tüm toplardan bir avize elde edince yapılacak tek şey avizenize duy takmak olacak.

Ping Pong Avize

Kahve Filtresinden Avize mi Olur?

Evet olur, hem de inanılmaz ekonomik bir şekilde. Malzemeler; bolca kahve filtresi ve beyaz Japon feneri. Bunun için çiçek şeklini andıran filtre kağıtlarını tercih etmelisiniz, diğer bir deyişle kek kalıbına benzeyenleri. Kahve filtrelerini tek tek çiçek şekli vererek elinizde büzebilirsiniz. Her bir filtreyi dikkatli bir şekilde Japon fenerine yapıştırmalısınız. Hem filtreyi çiçek şeklinde tutmak hem de yapıştırmak için silikon tabancası kullanın. Fenerin tüm çevresi kaplandığında lambanız hazır.

Kahve Filtresi Avize

Kuş Tüyü Gibi Hafif

Avize yapımı için özgün bir tasarım arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bembeyaz pamuk gibi bir lamba hayal edin. Kuş tüylerini kullanarak böyle bir lamba tasarlamak mümkün. Öncelikle ihtiyacınız olan şey yine Japon feneri. Beyaz Japon fenerinin yanı sıra yapay kuş tüylerine ihtiyacınız olacak. Bunun için metrelik olarak satılan kuş tüylerinden faydalanabilirsiniz. Metrelik kuş tüyleri bir kumaş üzerine eklenmiş tüylerde oluşur. Bu şeritleri Japon fenerinin etrafına silikon tabancası ile yapıştırın. Sıralamayı bozmadan en alt kısma kadar yapıştırmaya devam edin. Işığı açtığınızda sağladığı zarif etkiyi hemen hissedeceksiniz.

Kuş Tüyü Avize
Görsel kaynak: Kültür Bahçesi

En Kolayı: Balondan Avize

Avize yapımı konusunda yazılan kendin yap sayfalarını incelediyseniz balon ile avize yapımına rastlamış olabilirsiniz. Balondan avize pratik yapılışı sayesinde oldukça fazla tercih ediliyor. Aynı zamanda şık görüntüsü ile de evlere özgün bir hava katıyor. İhtiyacınız olan üç malzeme var; yuvarlak bir balon, dilediğiniz renkte örgü yünü ve de tutkal. Şeffaf tutkala ipleri iyice batırarak tutkala bulaşmasını sağlayın. Bu esnada balonu şişirin ve dilediğiniz boyuta getirin. Artık yapmanız gereken tek şey iplikleri balonun etrafına gelişigüzel sarmak. Yeterince sardıktan sonra tutkal iyice kuruyana kadar bekleyin. Bu aşamada sabırlı olun. Kuruduğuna emin olduğunuzda balonun havasını yavaşça indirin ve lambanızın içinden balonu çıkarın. İşte bu kadar:)

Balon Avize

Önceki YazıSonraki Yazı