Kendin Yap: Birbirinden Tatlı Hamile Kıyafetleri

Hamilelik

Dünyaya getirmeye karar verdiğiniz minik canı beklerken elbette vücudunuzda meydana gelen değişiklikler de sizi hem şaşırtır hem de heyecanlandırır. Kendinizi şanslı hissedersiniz, hatta hiç hissetmediğiniz kadar güzel ve özelsinizdir artık. Göz açıp kapayıncaya kadar geçen hamilelik sürecinde yapılması gerekenler listeniz gitgide uzar. Karnınızın günbegün büyümesiyle birlikte listeye bir de giyim hamile kıyafeti alışverişi eklenir çünkü artık o çok sevdiğiniz kot pantolonlar, elbiseler, tişörtler size sırtını döner. Koskoca bir gardırop yenileme sıkıntısıyla baş başa kalıverirsiniz.
Hamile giyim modelleri gün geçtikçe çeşitlenmekte, ancak sizin vücudunuz da hızla değişmekte. Gün aşırı büyüyen karnınız için sıklıkla giyim alışverişine çıkmak bütçenizi zorlayacaktır. Oysa gardırobunuzda bulunan kıyafetlerle kendinize hamile giysileri yapabilirsiniz. Küçük uyarlamalarla yeni bir gardırobunuz olabilir. İşte size birkaç öneri!

1. Dar gelen elbisenizi eteğe çevirin!

Hamile Kıyafeti

Hamileliğinizden önce çok severek giydiğiniz bir elbise var ve artık üst bedeniniz de büyümeye başladığı için gardırobun ücra köşelerine atılmış bir şekilde bekliyor. Elbisenin üst kısmını göbeğinizin belirginleşmeye başladığı yerden düzgünce kesin. Eğer normalde de belden büzgülü bir elbiseyse, kısa bir dikiş operasyonuyla işiniz tamam, artık bir büzgülü eteğiniz var. Ancak düz ve bol bir elbiseyse, yumuşak bir elbise lastiği alarak göbek bölgenizi sıkmayacak şekilde lastiği kumaşa dikin. Yeni bir eteğiniz oldu bile!

2. Eteklerinizi uyarlayın!

Hamile Etek

Yine içine sığmamaya başladığınız bir kıyafetle karşılıklı bakışıyorsunuz: kot eteğiniz. Çok ufak birkaç adımla kot eteğinizi bedeninize uyan ve rahat bir etek haline getirebilirsiniz. Önce kot eteğinizin rengiyle uyumlu bir kalın bel lastiği edinmeniz gerekiyor. Alacağınız lastiğin yumuşak olmasına, göbeğinizi tahriş edecek bir dokusunun olmamasına dikkat edin. Ardından eteğinizin bel ve düğme bandını kesiyorsunuz. Dikiş makinesinde lastik ile eteği birleştiriyorsunuz ve göbeğinizi tutan, asla düşmeyen bir hamile etek modeli yaratmış oluyorsunuz.

3. Dar gelen kot pantolonlarınız mı var?

Hamile Kot Pantolon

Hamilelik sürecinde büyüyen karnınız yüzünden kot pantolonlarınıza da veda etmek zorunda kaldıysanız ve hepsini hurçlara koyup doğum sonrasında kilo verdikten sonra giymek üzere kaldırdıysanız aslında birkaçını yeniden elden geçirebilirsiniz. Kot pantolonlarınıza ufak değişiklikler yapıp hamile kot pantolonu elde edebilirsiniz. Kot pantolonlarınızın yan dikişlerini 10 santimetre uzunluğunda kesin. Oluşan boşluğa yumuşak ve kalın bir lastik yerleştirin ve ardından basit birkaç dikiş makinesi manevrasıyla dikin. Genişleyen kalça çevrenizi tutan ve oldukça rahat ve pratik olan bu yöntem sevdiğiniz kotu hamileyken de giymenize imkân tanıyor.

4. Yepyeni bir hamile elbisesi!

Hamile Elbisesi

Evde kullanmadığınız bir tişört ve bol bir eteğiniz var. Belki de beli lastikli eteklerinizden biri artık gözünüze çok da hoş görünmüyor ve ondan nasıl bir hamile elbisesi çıkarırım diye düşünüyorsunuz. Birbiriyle uyumlu iki parçadan tek parça bir elbise yapmak oldukça kolay. Öncelikle bir tişört gerekiyor: o tişörtü alıp göğüslerinizle karnınızın arasındaki çizgiden güzelce kesiyorsunuz. Ardından, eteğinizin beline sizi rahatsız etmeyecek denli yumuşak ve ince bir lastik geçiriyor ve çok büzülmemesine dikkat ediyorsunuz. Elbette eteğinizin tişörtle birleşeceği kısımların eşit ölçülerde olmasına da özen göstermelisiniz ki dikiş aşamasından sonra kötü bir sürprizle karşılaşmayın. Lastiği eteğin bel kısmına geçirdiniz ve kestiğiniz tişörtle birleştirmek için dikiş makinesinin başına oturdunuz. Kısa süren dikiş işleminin ardından yeni ve basit bir elbiseniz olabilir. Hatta dikiş yerlerini gizlemek için eteğinizle aynı kumaştan ya da uyumlu bir renkten kumaş bir kemer de dikip tam göğsünüzün altından kurdele şeklinde bağlayabilirsiniz.

Sizin fikirlerinizi de bekliyoruz! Yorum yapmayı unutmayın. :)

Siz de bebeğinize baby shower yapmak istiyorsanız, önerilerimizi görmek için tıklayın !

Önceki YazıSonraki Yazı