En Çok İzlenen 11 Türk Dizisi

Türk Dizileri

Evde keyifli vakit geçirmenin en çok tercih edilen etkinliklerinden biri de dizi izlemek. Türk dizileri de izleyiciler tarafından hayli rağbet görüyor. Günün stresini üzerinizden atmak ve biraz kafanızı dağıtmak isterseniz siz de tarzınıza uygun dizileri izlemeyi tercih edebilirsiniz. Evinde ayaklarını uzatıp dizi keyfi yapmak isteyenler için en sevilen Türk dizi isimlerini sıraladık. Ayrıca bunların dizi müzikleri de fazlasıyla ilgi çekmekte. Sevdiğiniz Türk dizi oyuncularının canlandırdığı rolleri izlemek son derece eğlenceli olacak. Türk dizi önerilerinden sonra yabancı dizi önerilerine de bakmak isterseniz tıklayınız. 

1. Kiralık Aşk

Abisini beladan kurtarmak için hiç istemediği bir aşk oyununu oynamayı kabul eder Defne. 6 ay boyunca kiralık aşk olacak ve başarılı iş adamlarından biri olan Ömer’i kendisine aşık etmeye çalışacak. Bu zorlu görevde destekçileri ise arkadaşlarıdır. Peki oyun gerçek olursa? Defne ve Ömer’in romantik komedi tadındaki hikayesi sizi çok eğlendirecek. Dizideki Ömer karakterini son zamanların en yakışıklı ismi Barış Arduç, Defne rolünü de Elçin Sangu canlandırıyor.

Kiralık AşkKaynak: noluyo.tv

2. Evli ve Öfkeli

4 evli kadının dramatik ve bir o kadar da eğlenceli hayatını ele alan diziyi izlerken çok eğleneceksiniz. Her birinin ortak noktaları ise evli, aldatılmış ve boşanmış olmaları. Ortak hedefleri ise aldatılmanın bedelini ödetmek istemeleri! Evlilikten ve aşktan yana yüzleri gülmeyen bu kadınlar devamlı maceradan maceraya atılmakta. Biraz polisiye, biraz dram ve biraz da komediyi içinde barındıran dizide belki siz de kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz.

Evli ve ÖfkeliKaynak: noluyo.tv

3. Tatlı İntikam

Çok sevdiği erkek tarafından düğün günü terk edilen genç bir kadının hikayesini konu alan dizinin başrollerinde Leyla Lydia Tuğutlu ve Furkan Andıç yer alıyor. Öncesinde aşktan yana şanssız olan Pelin, tam aşkı bulmuşken düğün günü terk edilme sebebinin geçmişte aldığı ah yüzünden olduğunu öğrenir. Yeniden mutlu olmak için ah eden bu kişiyi bulması ve kendini affettirmesi gerekir.

Tatlı İntikamKaynak: beyazekran.com

4. Poyraz Karayel

Poyraz Karayel, kayınpederi tarafından ayrı bırakılan oğlunu almak için mafyanın içine girer. İftira atılarak meslekten uzaklaştırılmış eski bir polis olan Karayel, patronunun kızı Ayşegül’e aşık olur. Daha sonra amiri ve kayınpederinin kendisine tuzak kurduğunu ve bu sebeple meslekten atıldığını öğrenir. Poyraz Karayel’in patronu olan Bahri Umman’ın adamı Poyraz ve kızı Ayşegül’ün beraber olduğunu öğrenmesiyle işler çığırından çıkar.

Poyraz KarayelKaynak: sinematur.com

5. Diriliş Ertuğrul

Osmanlı İmparatorluğu’nun Beylik olmadan önceki dönemini konu alıyor. Dünyaya yüzyıllar boyunca hükmetmiş bir devletin temellerinin nasıl atıldığını anlatan dizide aynı zamanda Bey kızı olan Selcan Hatunun iktidar için çevirdiği entrikalar da bulunuyor. Ertuğrul Gazi ile Halime Hatun arasındaki aşkın yanı sıra, Bizans İmparatorluğu ile olan savaş da dizinin dikkat çekenleri arasında. Türkleri tek çatı altında birleştirmeyi hedefleyen Ertuğrul Gazi karakterini ise yakışıklı oyuncu Engin Altan Düzyatan canlandırıyor.

Diriliş ErtuğrulKaynak: familyajans.com

6. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Başrollerinde Deniz Çakır ve Oktay Kaynarca’nın yer aldığı dizi, en çok izlenenler arasında. Dizide, yeraltı dünyasının tepesine doğru tırmanan Hızır Çakırbeyli ve ailesinin hikayesi anlatılmakta. Fedakar bir baba olan Hızır, ailesini kendi canından bile daha çok sever. Hızır’ın adil, cömert, vefakar ve iyi niyetli olması, yeraltı dünyasında sonu olacak yerde daha da yükseltir. Çakır’ın yeraltı dünyasının en büyüğü olması için Devlet ile işbirliği yapması gerekir. Eğer devlet ile iş birliği yaparsa mafyaya ihanet eder, reddederse de ebediyen mahkum olur. Bir yanda eşi Meryem diğer yanda aşık olduğu kadın Nazlı arasına sıkışıp kalmış bir adamın hikayesinde bolca entrika bulunuyor.

Eşkiya Dünyaya Hükümdar OlmazKaynak: sinematur.com

7. Kara Sevda

Berberlik yaparak kazanan bir babanın ortanca çocuğu olan Kemal, öğrenci, maden mühendisi ve iş adamı olarak karşımıza çıkıyor. Üniversitede Maden Mühendisliği bölümünü bitiren Kemal iş aradığı dönemlerde bir halk otobüsünde Nihan ile karşılaşır. Aralarında büyük bir tutku olmasına rağmen Nihan’ın Kemal’i terk etmesiyle Kara Sevda başlar. Kemal çalışmak için Zonguldak’a gider. Bir gün maden ocağında yaşanan kazada Kemal patronu Hakkı beyi kurtarır. Hakkı bey Kemal’i oğlu gibi sever ve işleri yürütmesi için ona devreder. Çok güçlenen Kemal ile Nihan’ın eşi Emir arasında güçlü bir çekişme başlar.

Kara SevdaKaynak: izleyiciplatformu.com

8. Paramparça

İki kız çocuğunun yanlış ailelere verilmesini konu alan dizide, birbirinden tamamen zıt yaşam koşullarına sahip iki ailenin hayatı anlatılıyor. Kavuşmaları kadar ayrılmaları da imkansız olan paramparça aşk hikayesinde, birbirine ait olan iki insanın yaşadığı zorluklar ve başka hayatlara yürürken yolları birleşecek olan 6 kişinin nefes kesici hikayesi sizi peşinden sürükleyecek. Dram dizileri sevenlerin tutkuyla izlediği dizilerden biri.

ParamparçaKaynak: serihaber.net

9. O Hayat Benim

Hasret ve Emir’in aşkını onaylamayan Hasret’in babası Yusuf, kızının hamileliği ortaya çıkınca Mehmet Emir’e kızın öldüğünü söyler. Hasret doğum yapınca Yusuf, bebeği büyütmesi için yardımcısı İlyas’a verir. Adını Bahar koyan İlyas, kendi kızı Efsun ile kardeş gibi büyütür. Aradan 20 yıl geçince Yusuf vicdan azabına dayanamaz ve Bahar’ı babası Mehmet Emir’ götürmeye karar verir. Bu karardan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, birçok kişinin hayatı tepetakla olacaktır.

O Hayat BenimKaynak: medyanoz.org

10. Kehribar

Orhan Yarımcalı’nın Türkiye’nin en meşhur kabadayılarından biri olma hikayesidir. Mafya dizisi tadında olan bu dizinin konusu Almanya’dan Türkiye’ye uzanmakta. Birbirine ölesiye aşık olan Leyla ile Orhan’ın arasına giren 20 yılı ve sonrasında yaşanacakları olayları anlatır.

KehribarKaynak: izlesene.com

11. Karagül

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde köklü ve zengin bir ailenin çocukları olan Murat ve Kendal arasında savaşı konu alan dizide, Murat İstanbul’a gider ve kendine bir hayat kurar. Aşiretin başına geçmek isteyen büyük kardeş Kendal’ın ise yerine geçebileceği tek oğlu özürlüdür. Murat’ın İstanbul’daki karısı yalılarda büyümüş, köy ve törelerden uzak bir kadındır. Aynı zamanda Halfeti’de imam nikahlı bir eşi daha vardır Murat’ın. İstanbul’daki eşinden doğan oğlunu, Halfeti’deki imam nikahlı eşine verir. Bir gün Fırat nehrine düşüp boğulan Murat’tan sonra olaylar karmakarışık bir hale gelir.

KaragülKaynak: karagultv.net

 

Önceki YazıSonraki Yazı