Vizyondaki Filmler: Mart/2017

en son çıkan filmler

Şubat ayında Oscar dolayısıyla vizyondaki filmler oldukça heyecan vericiydi. Mart ayında sinema sektörü biraz sakinleşmiş gibi görünse de vizyona girecek film listesi yine bir hayli kabarık. Lafı fazla uzatmadan bu ay vizyona girecek en izlenesi filmler hangileriymiş, hep birlikte bakalım.

Logan

1. Logan

X-Men severlerin vizyon filmleri arasında görmeyi dört gözle beklediği, Wolverine serisinin devam filmi olan Logan’da bu sefer ununu elemiş, eleğini asmış bir Logan seyredeceğiz. Meksika sınırında dünyadan elini eteğini çekmiş halde yaşayan Logan, karanlık güçler tarafından ele geçirilmiş küçük bir mutantla karşılaşınca sessizliğini bozmak zorunda kalır. Filmin vizyon tarihi: 3 Mart.

the-founder

2. The Founder

The Founder, yani Kurucu filmi, Ray Kroc’un (Michael Keaton) iki erkek kardeşin yenilikçi fast food restoranları McDonald’s’ı dünyanın en büyük restoran zincirlerinden biri haline getirmesini anlatıyor. Rekabet, hırs ve acımasızlıkla bezeli bir film. Filmin vizyon tarihi: 3 Mart.

istanbul-kirmizi

3. İstanbul Kırmızısı

En yeni filmler arasında yurt dışındaki gururlarımızdan Ferzan Özpetek’in İstanbul Kırmızısı da var. Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Selim Bayraktar, Nejat İşler, Mehmet Günsür, Zerrin Tekindor, Cemre Ebuzziya, Şerif Sezer ve Serra Yılmaz gibi say say bitmeyen oyuncuların yer aldığı film, İstanbul’da geçen gizemli bir kayboluşu ve arayışı konu alıyor. Filmin vizyon tarihi: 3 Mart.

Kong-Skull-Island

4. Kong: Kafatası Adası (Kong: Skull Island)

Bir grup kaşif ve asker, Pasifik’te keşfedilmemiş bir adaya yol alırlar ama adada bulunan canavarlardan habersizlerdir, özellikle de efsanevi Kong’dan. Hem macera, hem fantezi hem de korku filmleri arasında sayabileceğimiz bu filmin başrol oyuncuları Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Brie Larson, John C. Reilly ve John Goodman. Filmin vizyon tarihi: 10 Mart.

otoban

5. Otoban (Collide)

Başrollerini Nicholas Hoult, Felicity Jones, Anthony Hopkins ve Ben Kingley’nin paylaştığı film Köln’de geçen bir kovalamacayı anlatıyor. Başyapıt olmasa da seyirlik bir film. Bilhassa Ben Kingsley’nin performansı izlenmeye değer. Filmin vizyon tarihi: 10 Mart.

neruda

6. Neruda

Sakin sakin akan şiirsel sinema filmleri izlemek isteyenler için bu ay Neruda ideal. Gael Garcia Bernal’in Neruda’yı canlandırdığı film, şairin 1940’ların sonunda ülkesinden ayrılıp Komünist Parti’ye katıldığı dönemi beyaz perdeye yansıtıyor. Filmin vizyon tarihi: 10 Mart.

kirmizi-kaplumbaga

7. Kırmızı Kaplumbağa (La Tortue Rouge)

Hiç diyaloğun yer almadığı, Fransa, Belçika ve Japonya ortak yapımı olan Kırmızı Kaplumbağa, ıssız ve tropik bir adaya düşen bir insanın adadaki kaplumbağalar, yengeçler ve kuşlarla arkadaşlığını anlatıyor. Mart ayı filmlerinin en iyilerinden. Filmin vizyon tarihi: 17 Mart.

guzel-cirkin

8. Güzel ve Çirkin

Disney’in Güzel ve Çirkin masalının bu yeniden yorumunda, Belle rolünde Emma Watson, Beast ve Prens rolünde Legion dizisinde de gördüğümüz Dan Stevens var. Oyuncular arasında Luke Evans, Ewan McGregor, Ian McKellen, Emma Thompso ve Stanley Tucci de var. Konuyu zaten belli ama muhtemelen önceki versiyonlardan daha fazla görsellik bizi bekliyor. Filmin vizyon tarihi: 17 Mart.

hayat

9. Hayat (Life)

Bilim kurgu sevenler de bu ay yaşadı. Rebecca Ferguson, Jake Gyllenhaal ve Ryan Reynolds’ın başrollerinde boy gösterdiği Life filmi, uluslararası bir uzay ekibinin Mars’ta hayat keşfetmesini ve bununla birlikte gerçekleşen gerilimli olayları sinemaya taşıyor. Filmin vizyon tarihi: 24 Mart.

kabuktaki-hayalet

10. Kabuktaki Hayalet (Ghost in the Shell)

Matrix’in esinlendiği söylenen Japon yapımı filmin uyarlaması olan Ghost in the Shell, başrollerde hiç Japon oyuncuya rol vermemesi ve The Major rolünde Scartlett Johansson’ın olmasıyla baştan üstüne negatif enerjiyi çekti ama biz yine de günahlarını almayalım, izleyip görelim. Filmin vizyon tarihi: 31 Mart.

hizmetci

11. Hizmetçi (The Handmaiden)

Yeni filmler arasında bir de Güney Kore yapımı filmimiz var, hem de şimdiden uluslararası sinemada bu yılın en iyilerinden sayılıyor. Bir kadın, Japon bir kadın varisin evine odalık olarak alınır ama aslında o kadını mirastan bırakmak için gizlice planlanan bir entrikaya dahildir. Filmin vizyon tarihi: 31 Mart.

Mutlaka izlenmeli dediğiniz filmler varasa, lütfen yorum bölümünde bizimle paylaşın! :)

Oscar alan filmleri merak mı ediyorsunuz? Tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı