Beach Oyunları

Beach Oyunları

Tam da şu an kızgın kumların üzerine serilmiş güneşleniyor olabilirsiniz ya da çok yakında gerçekleştirmek üzere bir plaj kaçamağı planlamış olmanız da mümkün. Eğer tüm hazırlıklar tamamsa ve koşullar olgunlaştıysa, yaz mevsiminin en güzel kısmı olan kumsallar üzerine de harekete geçmenin vakti gelmiş demektir. Kumsallar yan gelip yatma yeri değildir diyenler için eğlenceli, aktif, doyasıya keyif alacağınız kumsal oyunları (ya da yaygın adıyla beach oyunları) önerilerinde bulunduğumuz bu yazımız size kumsalda alternatif vakit geçirmenin başka yollarını sunuyor.

Su Topunun Böylesi Diyeceğiniz Waboba Su Topu

Beach Oyunları Top

Denizde ve kumsalda oynayabileceğimiz beach oyunları deyince aklımızda beliriveren “Top götürelim yanımızda” düşüncesindeki top kısmına yeni bir boyut katan Waboba topu adını verdiğimiz bu top, beach oyunları için gerçekten de biçilmiş kaftan. Waboba topu, küçük bir topla oynamak istediğiniz kumsal oyunları için birebir bir top çünkü suyun üzerinde sekmek üzere tasarlanmış. Özellikle deniz içinde bir hedef belirleyip ya da yaratıp Waboba topu kullanarak belli bir mesafeden hedefe isabet ettirme gibi takımla ya da yalnız oynayabileceğiniz oyunlar için suda seken Waboba topu ideal.

Beach Oyunları: Flick’n’Sticks

Beach Oyunları Flick

Eğlenceli beach oyunları üretmek konusunda sınırsız düş dünyasına sahip olmaya gerek yok. 4 adet ince ağaç dalı ya da uzun ince sopa, bir frizbi ve 4 adet de büyük boy kâğıt bardak yeterli. Flick’n’Sticks adı verilen bu oyun, 4 kişiyle oynanınca en keyifli halini alıyor. İkili takımlarla oynayabileceğiniz beach oyunları arasında yer alan Flick’n’Sticks için çubukları yan yana kuma saplayarak işe başlıyorsunuz. Ardından çubukların baş kısımlarına birer adet kâğıt bardak yerleştiriyorsunuz. Kaleniz tamam! Takımlar karşılıklı yerlerini alıyor ve frizbinizi atarak kâğıt bardakları yere düşürmeye çalışıyorsunuz. Takımlar ise frizbiyle vurduğunuz bardakları kuma değmeden önce havadayken yakalamak zorunda. Eğer frizbi iki çubuk arasından çubuklara temas etmeden geçip kuma düştüyse ve karşı takım yakalayamadıysa 2 puan. Frizbiyle vurup kuma düşürdüğünüz her bardak için 1 puan. İyi eğlenceler!

Beach Oyunları: Plaj Tenisi

Beach Oyunları Tenis

Plaj voleybolunun tenis versiyonu olarak düşünebileceğiniz bu beach oyunu ile kumsaldaki voleybol sahasını tenis için kullanabilirsiniz. Plaj voleybolu için yeterli kişiyi toplayamadığınızda 2 ila 4 kişiyle oynayabileceğiniz plaj tenisi, su geçirmez ve suda batmaz malzemeden yapılmış plaj tenisi raketi ve topundan oluşan bir plaj tenisi seti edinerek oynayabileceğiniz kumsal oyunlarından biri. Ağın iki tarafında konumlanmış takımların kumsal üzerinde tenis oynaması olarak düşünebileceğimiz bu oyunda sayı yapmak için rakibinizin atışınızı karşılayamaması yeterli. Top, rakibinizin alan sınırları içinde kuma değdiği zaman sayı yapmış oluyorsunuz. İkili takımlar kurarak da oynayabileceğini plaj tenisi, kumsalda bir hayli aktif olmayı sevenler için en uygun ve en rekabetçi beach oyunları arasında.

Beach Oyunları: Beach Dart

Beach Oyunları Dart

Ekstra bir malzemeye ihtiyaç duymaksızın çok kişiyle birlikte oynayabileceğiniz bildiğimiz dart oyununun kumsal oyunları versiyonu olan beach dart, son zamanlarda plajlarda yaygın bir eğlence türü haline geldi. Kumları düzleştirip üzerine bir çubuk ya da parmağınızı kullanarak bir dart tahtası çiziyorsunuz ve elinize küçük çakıl taşları ya da deniz kabukları alıp kumdan dart tahtanıza hedef almaya başlıyorsunuz. Eğlenceli, kolay ve masrafsız olan bu oyun da plajda aniden sıkılıp kısa yoldan beach oyunlarına sarmak ve ardından da terleyip denize koşmak isteyenler için ideal.

Plaja giderken çantanızda mutlaka bulundurmanız gereken ürünler hangileridir diyerek plaj çantası hazırlamayı şansa bırakmamak için yazımızı okuyabilirsiniz!

 

Önceki YazıSonraki Yazı