Yaz Yemekleri

Yaz Yemekleri

Zaten havalar sıcak, vücudumuz ağır, yağlı yemeklerle daha da yormamın ne anlamı var diyenlerdenseniz, doğru yoldasınız diyoruz. Yazın yapılacak yemekler, gerçekten de kendinizi yemekten sonra yorgun, bitkin ve midenizi adeta savaştan çıkmışçasına ağır hissettirmeyecek yaz yemekleri olmalı. Hal böyle olunca, hem doyurucu, hem hafif, hem de kolay yaz yemekleri tarifleri yazısı yazmak farz oldu dedik ve sizin için birbirinden lezzetli, hafif ve doyurucu yaz yemekleri listesi oluşturduk.

Yaz Yemekleri Izgara Somon

1. Izgara Somon

Menüsünde balık olan yaz sofraları candır, hafiftir. Hele hele diyet yapanlar için ızgara somon, doyuruculuğu ve lezzeti ile adeta bir nimettir.

Izgara somon tarifi ile yaz yemekleri menümüze başlıyoruz.

Yaz Yemekleri Fasulye

2. Taze Fasulye

Yaz yemekleri denince akla ilk gelen yemeklerden bir diğeri de tabii ki taze fasulye. Tatlı mı tatlı, serin mi serin, enfes bir mezedir kendisi…

E hazır yaz gelmişken ve yaz yemekleri demişken biz de nacizane bir taze fasulye tarifi vermezsek olmazdı.

Yaz Yemekleri Avocado Salatası

3. Avokadolu Karides Salatası

Yaz yemekleri listemizde yer alan muhteşem bir salata ile adeta şov yapmaya devam ediyoruz. Avokadonun faydalarıyla karidesin lezzeti birleşip, harika bir yaz salatası oluyor.

Enfes avokadolu karides salatası tarifi burada!

Yaz Yemekleri Pizza

4. Kabak Tabanlı Pizza

Yaz yemekleri hafif olur dedik, ama lezzetinden de bir şey kaybetmesin istedik. Hafif mi hafif, enfes mi enfes bir pizza tarifi ile karşınızdayız.

Üstelik pizzanın tabanı en düşük kalorili sebzelerden biri olan kabaktan: İşte kabak tabanlı pizza tarifi.

Ana yemek tamam, sıra tatlıda. Enfes bir ıslak kek tarifi için hazır mısınız?

Önceki YazıSonraki Yazı