Vizyona Girecek Filmler: Eylül

Vizyona Girecek Filmler

Film izlemeyi sevmeyen var mıdır, bilmiyoruz. Sinemanın sizi kendi içine çeken büyüleyici dünyasının yarattığı etki bir başkadır. Kimi zaman başka bir gerçekliğin imkânlarını hayal eder yönetmenler ve senaryo yazarları, kimi zaman ise sizin kendi somut gerçekliğinizi perdeye taşıyarak onunla yüzleşmenizi sağlarlar. Bu etki, doğrudan bir etkidir. Onu takip ederek sinema salonlarına ulaşırsınız, yeni hisler, yeni düşünceler peşinde. Sinemasever olmak bu etkiyi hayatında vazgeçilmez olarak görmektir bir bakıma. Sinemaseverler için bir yazı yazmadan olmaz diye düşündük ve Eylül ayında vizyona girecek filmler konulu bir yazı yazalım dedik. Sinemaseverlerin ajandalarına not düşmesi, takvimlerini işaretlemesi, biletlerini hazırlaması için Eylül ayı filmlerinden bazılarını sizin için derledik.

1.Sully (Sully)

Sully

9 Eylül 2016 tarihinde vizyona girecek olan Sully, Clint Eastwood yönetmenliğinde çekilmiş, merakla beklenen bir film. Film, Amerikalılar tarafından “Hudson Mucizesi” olarak adlandırılan gerçek bir olayı beyaz perdeye aktarıyor. 15 Ocak 2009 tarihinde New York’tan North Carolina’ya doğru seyreden bir uçağın motoruna kuş sürüsü girer. Uçağın kaptan pilotu olan Chesley Sullenberger (Sully) ile yardımcı pilot Jeffrey Skiles uçağı Hudson Nehri’ne güvenli bir biçimde indirmeyi başarırlar. Tom Hanks, Aaron Eckhart ve Laura Linney’nin oynadığı filmin IMDB puanı 10 üzerinden 8.3.

2.Küçük Adamlar (Little Men)

Küçük Adamlar

Aşk Başkadır filmiyle dikkatleri üzerine çeken Ira Sachs’ın yeni filmi olan Küçük Adamlar Eylül ayında vizyona girecek filmlerden birisi. Küçük Adamlar, iki ailenin arasına giren gerginlik ve düşmanlık ekseninde 13 yaşındaki Jake ve akranı Tony’nin arkadaşlıklarına odaklanıyor.

3.Ben Hur (Ben Hur)

ben-hur

Vampir Avcısı: Abraham Lincoln filmiyle tanıdığımız Timur Bekmambetov’un yönettiği, senaryosu ise John Ridley tarafından yazılan Ben-Hur, üvey kardeşi tarafından ihanete uğramış bir Roma prensinin hikâyesini anlatıyor. Dillere destan oyunculuğuyla Morgan Freeman’ın da dahil olduğu bu yapımda, Haluk Bilginer de Simonides rolüyle karşımıza çıkıyor.

4.Bridget Jones’un Bebeği (Bridget Jones’s Baby)

Bridget Jones

Bridget Jones geri dönüyor ve bu sefer bir bebeği olacak! Darcy ile ayrılıklarının ardından işine daha sıkı sarılan Bridget Jones, yine sakar ve yine karmaşık bir duygu dünyasıyla karşımıza çıkıyor. Dünya prömiyerinden olumlu yorumlarla çıkmayı başaran Bridget Jones’un Bebeği, film eleştirmenlerince “her koşulda izlenmesi gereken bir kahkaha maratonu” olarak değerlendirilmiş.

4.Rüzgârda Salınan Nilüfer (Swaying Waterlily)

Rüzgarda Salınan Nilüfer

Çoğunluk filmiyle tanıyıp sevdiğimiz Seren Yüce’den yeni bir film daha geliyor. 23 Eylül 2016 tarihinde seyircisiyle buluşacak olan Rüzgârda Salınan Nilüfer, Handan adlı karakterin boşluklarını ve bu boşlukları çeşitli heveslerle doldurmaya çalışmasını anlatıyor. Seren Yüce’nin eleştirel bakışı dünya çapındaki festivallerce de ödüllendirildi. Montreal Film Festivali’nde “En İyi Senaryo” ödülünü kazanan Rüzgârda Salınan Nilüfer, kesinlikle heyecanla beklediğimiz filmler arasında yer almalı.

5.Köstebek (Imperium)

Köstebek

Eylül ayında vizyona girecek filmlerden biri de Köstebek. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki beyaz üstünlükçü terör gruplarını araştırmaya başlayan FBI ajanı Nate Foster’ın yaşadıklarının anlatıldığı Köstebek, özellikle toplumsal hareketlere, tarihe ve güncel politikaya dair merakı olanların seveceği bir filme benziyor.

6.Muhteşem Yedili (The Magnificent Seven)

Muhteşem Yedili

Muhteşem Yedili, ilk olarak 1960 yılında John Sturges’ın yönetmenliğinde çekilmiş ve ses getirmişti. Unutulmaz bir yapım olan Muhteşem Yedili, şimdi yeniden çevriliyor. Bu sefer yönetmen koltuğunda Antoine Fuqua var. Film Rose Creek adlı bir kasabada geçiyor. Bartholomew Bogue adlı bir sanayicinin zalim yönetimi altında olan bir halkın, kendilerini korumak için yedi kanun kaçağıyla işbirliği yapmasıyla gelişen olayları anlatan Muhteşem Yedili, değerler ve para üzerine söyleyecek çok şeyi olan bir film.

Listemizde bulunan ve sizin izlediğiniz ya da izlemeyi istediğiniz filmler hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz! :)

Film meraklıları için en iyi 11 bilim kurgu filmlerini listeledik, okumak için tıklayın. :)

Önceki YazıSonraki Yazı