Plakçılar: İstanbul

Plakçılar

Plakçılar son zamanlarda türü tehlike altında olan işletmeler arasında girdi; malum ilerleyen teknolojiyle birlikte müziğe erişim olanakları da sınırsız. Fakat plakçıların rafine merakları ve ilgileri olan kişiler için temsil ettiği şey hâlâ önem açısından büyük. Aramızda plaklara düşkünlükleriyle bilinen kişiler olduğunu biliyoruz ve gelişen teknolojiye rağmen kendileriyle birlikte zevklerinin de direndiğinin farkındayız. Plak konusunda taviz vermeyenler için olsun istedik bu yazımız da. Özellikle İstanbul’da yaşayan plak sevdalılarını sevindirecek olan İstanbul’un plakçıları yazımız, aynı zamanda başka şehirlerde yaşayan ancak yolu İstanbul’a düştüğünde plak alışverişi yapmadan dönmek istemeyenler için de rota belirleyici olacak diye ümit ediyoruz.

1. Kontra Plak

Kontra PlakKaynak: cut-online.com

Kontra Plak, Beyoğlu’nun Tomtom Mahallesi’nde bulunan bir plak dükkânı. Plak koleksiyonerlerinin ve müzikseverlerin ilk adreslerinden biri olan Kontra Plak, ürün çeşitliliğiyle de müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Eğer plak almak için dükkâna uğrayamazsanız, kendileriyle iletişime geçerek plaklarınızın size gönderilmesini de isteyebiliyorsunuz.

Adres: Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. 60/A 34433 Beyoğlu – İstanbul

Telefon: +90 (0212) 243 8680

2. Outro Music Store

OutroKaynak: zeroistanbul.com

Outro Music Store İstanbul’daki plak dükkânları arasına görece yeni katılmış olanlardan biri. Yeni olması, iddiasını da yükseltmiş. Outro Music Store’un kapısından içeri adım attığınızda geniş plak ve CD seçkisi sizi karşılıyor ve adeta büyüleniyorsunuz. Pek çok müzik türünden sanatçıların eserlerini bulabileceğiniz Outro Music Store da ziyaret etmeniz gereken İstanbul plakçılar listesinde.

Adres: Caferağa Mah. Karakol Sokak. No:8 Kadıköy – İstanbul

Telefon: (0216) 449 0760

3. Rainbow45 Records

Rainbow 45Kaynak: yabangee.com

Rainbow45 Records de bir başka Kadıköy plak dükkânı. 2011 yılında açılan bu plak dükkânının seveni de müdavimi de çok. Önceliğini en güncel kayıtların müşterilerine ulaştırılması ve güler yüzlü, dostane hizmet olarak belirleyen Rainbow45 Records, pek çok plak tutkununun kalbini kazanmış durumda.

Adres: Caferağa Mahallesi Sakız Sokak No:2/D 34710 Kadıköy / İstanbul

Telefon: +90 216 405 2330 / +90 216 336 0871

4. Plakhane

Plakhane

Tüm plak tutkunları Plakhane’yi bilir, bilmeyeni de ayıplarlar. Beyoğlu’nda bulunan Plakhane’de bulabileceğiniz plakların sonu gelmiyor. Üstelik isteyen sıfır isteyen de ikinci el plaklara sahip olabiliyor burada. İstanbul plakçıları arasında hatırı sayılır bir ünü var Plakhane’nin. Mutlaka görmeli.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mah. Hocazade Sok. No:22/A Beyoğlu, İstanbul

Telefon: 05321521270, 05331279298 / 0212 251 69 70

5. Deform Music

DeformKaynak: zeroistanbul.com

Beyoğlu civarlarına yolu düşmüş bir plak avcısıysanız, Deform Music uğramanız gereken plak dükkânlarından bir diğeri. Çoğunlukla ikinci el plaklar bulabileceğiniz Deform Music, aynı zamanda etkinlikleri ile de kendisine sadık bir kitle yaratabilmiş durumda. Kondisyonu iyi ikinci el plak âşıkları için Deform Music özellikle ziyaret edilmesi gereken İstanbul plakçıları arasında yer alıyor. Dükkân sahiplerinin müthiş samimi ve sıcak karşılamalarından da söz etmeden olmaz.

Adres: Turnacı Başı Caddesi, 45, 34433 Kuloğlu, İstanbul

Telefon: (0212) 245 3337

6. Zihni Müzik

ZihniKaynak: bitcoinhaber.net

Kadıköy’den bir plakçı ile daha karşınızdayız. Zihni de İstanbul plakçıları arasında ismiyle nam salmış dükkânlardan biri. Zihni Müzik, 1992 yılından günümüze inatla ve aşkla plak işini sürdüren bir plak dükkânı. Taş plak, 45’lik ya da ikinci el plaklar arıyorsanız, Zihni kesinlikle adımınızı içeri atmanız gereken bir yer.

Adres: Mühürdar Caddesi, Akmar Pasajı, 70/13, Kadıköy, İstanbul.

Telefon: 0216 3365009 / 0216 3492268

Sizde mi plak tutkunusunuz? Listemize eklemek istediğiniz dükkânlar ya da listemizde bulunan plak dükkânları ile ilgili deneyimleriniz mi var? Yorumlar bölümüne yazmayı unutmayın! :)

NOT: Plakçılar rastgele sırlanmıştır.

Hazır plak demişken, Gelmiş Geçmiş En İyi Caz Sanatçıları yazımıza göz atmayı unutmayın!

Önceki YazıSonraki Yazı