Araba Brandası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Araba Brandası

Kış aylarını buram buram yaşadığımız şu günler kış için hazırlık telaşı içinde olduğumuz günlerdir aynı zamanda. Peki siz kış hazırlıklarınızı tamamladınız mı? Kış hazırlıkları arabalar için de olmazsa olmaz bir gereklilik. Arabanızı kışa hazırlamanın aşamaları elbette ki kış lastiği ve araba brandası. Araba brandası, otomobilinizi dış etkenlerden korumanın yanı sıra arabanızın yıpranmasının ve kirlenmesinin de önüne geçer.

Araba Brandası Nedir & Ne İşe Yarar?

Araba Brandası Nedir

Araba brandası ya da araç brandası, arabaların üstüne koruma amaçlı serilen örtülerdir. Araba brandalarının kullanımı genellikle kış aylarında artmaktadır. Bilindiği gibi özellikle büyük şehirlerde park sorunu diye bir gerçek var. Park sorununa kış aylarında hava kirliliği ve yoğun yağışlar da eklenince otomobillerin her yerinde çamur ve lekeler görmek şaşırtıcı olmuyor. Yılın önemli bir bölümünü yağışlı geçiren ülkemizde araba brandası kullanmak doğrudan bir zorunluluk diyebiliriz.

Ayrıca yalnızca kış aylarında değil yaz aylarında da oto branda kullanımı yaygındır. Çünkü yaz aylarında güneşin etkisiyle otomobillerin renkleri yıpranabilir. Güneş ışınları, özellikle siyah, lacivert, kahverengi, gri gibi koyu renkli araçların üzerindeki boyalarda yüzeysel açılmaya ve deformasyona neden olur. Bu hasardan geri dönmenin yolu ise hayli zahmetli ve maliyetlidir. Böyle bir risk altında araba brandası kullanmak en kolay çözümdür. Dolayısıyla pek çok sürücü araba brandalarını hem yazın hem de kışın kullanmaktadır. Yılın her dönemi kullanılabileceğiniz araba üstü çadır sayesinde otomobilinizin her zaman temiz ve yeni gibi görünecek.

Araba Brandası Kullanmanın Avantajları

Araba Brandası Avantajları

  • Araba brandası, otomobilinizi hava kirliliği ve yağışlardan dolayı oluşan çamur ve yağmur lekelerinden korur.
  • Araba brandası, otomobilinizi güneş ışınlarının zararlarına karşı korur.
  • Araba brandası pratik kullanımlıdır. Büyüklüğü ne olursa olsun otomobillerin üstüne kolayca saniyeler içinde geçirilir.
  • Araba brandaları dayanıklı malzemelerden üretildiği için uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.
  • Araba brandası sadece temizlik ve bakımı korumak için değil; dikkatsiz sürücülere karşı otomobili korumak için de bir önlemdir. Zira acemi ya da dikkatsiz sürücüler park sırasında ön ve arka kısımlarda kılcak boya çizilmelerine neden olabilmekteler. Bu tip durumlara da karşı da araba çadırı bir önlemdir.
  • Araba branda modelleri ve araba brandası fiyatları için tıklayın!

Araba Brandası Zararlı mıdır?

Sürücüler tarafından en çok merak edilen soru araba brandası zararlı mı sorusu. Araba brandaları ile ilgili bu algı tamamen bir yanılgıdır. Aksine araba brandası birçok olumsuz hasarın önüne geçtiğinden faydalıdır. Ancak elbette ki araba brandasının kalitesine göre memnuniyet durumu farklı olabilir. Bu yüzden araç brandası alırken ürünün kalitesinden emin olmanız gerekir. Kullanıcıların araba branda modelleri arasında en çok tavsiye ettikleri ve memun kaldıkları model ise pamuklu araba brandası. Yaz aylarında yani sadece güneşten koruma amaçlı kullanmak için ise ince naylon astarlık kumaştan üretilen hafif araba branda çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Seyir halindeyken ihtiyacınız olabilecek araba aksesuarları burada!

Önceki YazıSonraki Yazı