Motosiklet Aksesuarları

Motosiklet Aksesuarları

Bazıları için motosikletin bir tutku olduğunu söylesek yanlış olmaz. Kimileri motosiklet tutkusuna çocukluğundan başlayarak izlediği adrenalin dolu motosiklet yarışları sebebiyle kavuştu; kimileri motosikletin belirlediği ve öncülük ettiği alt kültüre hayranlık duymasıyla. Sonuç olarak motosikletseverler bu tutkunun peşinden giderek kendilerine önce bir motosiklet ardından da motosiklet ehliyeti aldılar. Ancak sadece bunlar yeterli değil. Sürüş keyfinizi hem daha güvenli hem de daha keyifli ve konforlu hale getirecek birtakım motosiklet aksesuarları olmadan olmaz! Motosiklet kullanmaya yeni başalayacak olanlar ve deneyimli motosikletseverlerin ihtiyaç duyabileceği bazı motosiklet aksesuarları ve olmazsa olmazları sizler için listeledik.

Motosiklet Aksesuarları Kask

Olmazsa Olmaz: Kask

Motosiklet aksesuaları listemize ilk olarak her motorcunun sahip olması gereken, olmazsa olmaz bir ürün olan kasklardan başlamak istedik. Motosiklet aksesuarları arasında önemli bir yere sahip olan motor kaskları herhangi bir kazada hayatınızı kurtaracak olan aksesuarlardandır. Motosiklet kaskı alrken, dikkat etmeniz gerekenleri buradan görebilirsiniz.

Soğuklarla Başa Çıkmak İçin: Balaklava

Balaklava, motorcuların yanı sıra; kayak ya da bisiklet sporuyla uğraşanların da kullandığı bir aksesuar. Eski ismi kar başlığı olan balaklava, soğuktan korunma amaçlı kullanılan motosiklet aksesuarları arasında yer almaktadır. Özellikle kış aylarında soğukla ve rüzgarla başa çıkmanın en etkili yollarından biri balaklava kullanmaktır.

Motosiklet Aksesuarları Balaklava
Motosiklet Aksesuarları Dizlik

Tam Koruma: Dizlik & Dirseklik

Tam teşkilat koruma ve güvenlik sağlamak için ihtiyacınız olan motosiklet aksesuarlarından dizlik ve dirseklikler olası kaza durumuna karşı önemli hasarları korumada etkili ürünlerdir. Kaza ve düşme durumlarında kol, dirsek, diz ve kaval kemiğinizi koruma altına alacak olan bu aksesuarlar özellikle uzun yol sürüşlerinde mutlaka tercih edilmelidir.

Ayaklar Önemli: Motosiklet Botu

Motosiklet kazalarında ya da düşme ve çarpma gibi durumlarda ayaklar ve ayak bilekleri en incinebilir bölgelerdendir. Dolayısıyla motosiklet kullanırken güvenlik altına almanız gereken yerlerden biri ayaklarınız. Bu yüzden motorcular için özel olarak üretilen motosiklet botu modellerine göz atabilirsiniz. Kaymaz tabanlı ve burkulmalara karşı güçlendirilmiş, bilek koruyan modeller idealdir.

Motosiklet Aksesuarları Motor Botu
Motosiklet Aksesuarları Kask Kulaklıkları

Haberleşme ve Müzik: Kulaklıklar

Motosiklet aksesuarları arasında yer alan kask kulaklıkları en teknolojik aksesuarlardan. Motorcu grubuyla bir gezi turuna çıktığınızda herhangi bir cihaz olmadan onlarla haberleşmek için kullanabileceğiniz kask kulaklarını normal günlerde ise motor üzerindeyken müzik dinlemek için kullanabilirsiniz.

Çok Yönlü Koruma: Motosiklet Montu

Motosiklet montu hem yaz hem kış aylarında kullanılması gereken aksesuarlardan. Zira motosiklet montları, vücudunuzu koruma görevi yerine getirecek şekilde tasarlanır. Aynı zamanda rüzgar ve soğuğa karşı da koruyan motosiklet montlarının yazlık ve kışlık modelleri bulunmaktadır. Buraya tıklayarak bayan motosiklet montu ve erkek motosiklet montu modellerine göz atabilirsiniz.

Motosiklet Aksesuarları Motosiklet Montu
Motosiklet Aksesuarları Motosiklet Eldiveni

Yaz Kış Kullanılır: Motosiklet Eldiveni

Motosiklet kullanırken yönlendirme ve destek için en sık kullanacağınız yer elbette elleriniz. Ellerinizi korumak için ihtiyacınız olan motosiklet aksesuarları ise motosiklet eldivenleri. Motosiklet eldiven modelleri diğer eldivenlerden farklı olarak koruyucu özellikle tasarlanmıştır. Aynı zamanda sıkı tutuş sağlayarak motosiklet üzerindeki kontrolünüzü keskinleştiren bir yapıya sahiptir.

Hem Destek Hem Koruma: Sırtlık & Bellik

Güvenli ve sağlıklı bir kullanım için edinmeniz gereken bir diğer ürünler sırtlık ve belliklerdir. Sırtlıklar hem rüzgardan korunmanızı sağlamanın yanı sıra böbreklerinizi korur ve omurgalarınıza da destek olur. Bellikler ise, sırt üstü düşmelere karşı belinizi koruma işlevinin yanı sıra belinizi soğuktan koruma özelliğine de sahip bulunmaktadır.

Motosiklet Aksesuarları Bellik
Motosiklet Aksesuarları Telefon Tutucu

Motosiklet Aksesuarları Bonusu: Telefon Tutucu

Motosiklet aksesuarları arasında yer alan bir diğer teknolojik ürün ise telefon tutucu. Motosiklet telefon tutucu sayesinde yolculuk halindeyken rahatça navigasyon ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İster telefonunuzu isterseniz de navigasyon cihazınızı yerleştirebileceğiniz bu cihaz aynı zamanda yan ve dik olarak kullanılabilmekte ve 360 derece hareket edebilmektedir.

Önceki YazıSonraki Yazı